.

КО-Z 6.6 FT Тешки-Должност Железница за Лизгачки Штала Врата, Јаглероден Челик Еден Железнички, Големите Тркала Закачалки за Супер Мазна и Тивко Отворање, Лесно да го И

КО-Z 6.6 FT Тешки-Должност Железница за Лизгачки Штала Врата, Јаглероден Челик Еден Железнички, Големите Тркала Закачалки

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Спречување на вратата од лизгање надвор од патеката.Шини овозможи вратата да се менува по нивната површина, така глатко дека тие едвај изговори од creak.Закачалки : големи тркала.Остави најмалку 8 инчи, помеѓу врвот на вратата и таванот.Одговара на вратата панели 1 3/8" 1 3/4" thick Leave најмалку 8 инчи, помеѓу врвот на вратата и таванот.Зошто?Бидејќи оваа железница-комплет е така лесно да го инсталирате, можете да бидете свој дизајнер.ДРЖИ СИЛНИ : единица сте поставување е лизгачки врати, не се нешто што треба да се свртат или тресете.Дијаметар : 4.На врата : еден.Тоа е совршен проект за секое ниво на DIY-er (или дури и на целото семејство).Спортски висока температура-се третира површината обложени со црна прав за дополнителна издржливост, на закачалки се третира не само да се задржи на вратата, цврсто во место, но исто така и времето на годините убаво со анти-корозија технологија.Материјал : јаглероден челик, нерѓосувачки челик, брусен nickel Track должина : 6.Тешки-Должност Шини поставени.By виси до лизгање штала вратата, ќе се земе паметен и современ пристап за преструктуирање на вашиот ентериер décor.СЕ ПАМЕТНИ ЗА ПРОСТОРОТ : Зачувување на простор, и спаси многу главоболки во process.За да се обезбеди вашиот хардвер е поставена безбедно, бидете сигурни дека без оглед на самото место сте одбрале за инсталација има најмалку 8 инчи на просторот помеѓу врвот на вратата и вашиот плафон—на тој начин, ќе оставите доволно простор за железнички поставени да висат удобно, и за на врата сама да слајд заедно без scuffing било површини.Лизгачки модели се избегне простор-hogging проблемите од како традиционалните врати отворени.Тежина капацитет : 220 кг.Закачалки : голем wheel Door : single Height : 114.НАПРАВЕНИ ОД ПОСТРОГ РАБОТИ : Виси до штала вратата е тешка работа, но овие шини се повеќе од дораснати на задачата со сигурен дизајн на премиум јаглероден челик.Едноставно опсегот од правото на самото место за да се обезбеди тоа, тогаш го користите вклучени хардвер за да се добие железнички и подготвени за бесење., осигурувајќи се дека тие слајд заедно без никакви малку quaking или quivering.Квалитетот е обезбедена од страна на илјадници лизгачки тестови;на врвот на стабилна лизгање, ќе може да смета на тивко движење со секој помогнам и да се повлече;шини овозможи вратата да се менува по нивната површина, така глатко дека тие едвај изговори од creak.Поставување на вашата лизгачки вратата на паметен начин, со КО-Z 6.На тој начин, што ќе оставите доволно простор за железнички поставени да висат удобно, и за на врата сама да слајд заедно без scuffing било површини.Така да тоа од нас : овој хардвер е тешко доволно да се откажам со најтешкиот од 'em.Моделирани од стручно направена комбинација на јаглероден челик, нерѓосувачки челик, и брусен никел, ова се тешки-должност тој е изграден за да се задржи цврста се одржи на дури и најтешкиот лизгачки врати таму—сите со посебни ORB технологија вградена во својот дизајн за дополнителна стабилност.

Особините