.

Aexit 15 Компјутери Мрежи Производи 4 Pin PCB 3 Позиција SP3T 1P3T Мини Хоризонтална Слајд Прекинувачи Switch SK13D01-VG4

Aexit 15 Компјутери Мрежи Производи 4 Pin PCB 3 Позиција SP3T 1P3T Мини Хоризонтална Слајд Прекинувачи Switch SK13D01-VG4

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Име на производ : Излизгајте го Прекинувачот;Модел : SK13 D01;Акција Тип : 1 P3 T;Напојување : DC 50 V 0.5 А. Терминал Количина : 4;Терминал Должина : 3мм/ 0.12";Контакт Отпор : 30mΩ Max;Отпор на Изолација : 100mΩ Мин во 500 V ВАШИНГТОН.Го издржат Напон : AC 500 V за 1 мин;Pin Теренот : 2mm / 0.079" Главна Големината на Телото(не вклучуваат Иглички Knob Големина : 1.5 x 1.5 x 4mm/ 0.06" x 0.06" x 0.16"(L*W*H);Материјал(Надворешен) : Пластика, Метал.Главната Боја : Сребро на Ѕвонење, Црна;Тежина : 11g;Пакет Содржина : 15 x Излизгајте го Прекинувачот.Лесно Структура, Мини Тело, 4 Терминал, 1 Поле 3 Фрли, Лизгачки Knob Actuator.Лизгајте го Прекинувачот е за промена коло од лизгање на мини рачка на прекинувачот за контрола на коло.Широко се користи за контрола на работата на многу мала моќ електронски проекти, вклучувајќи ги, јачина на звук и други контроли за аудио, видео, dimmer контроли за светла.итн.За употреба во ниска моќност апликации.

Особините