.

Sony Clie PEG-SJ22 Рачни

Sony Clie PEG-SJ22 Рачни

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Palm OS верзијата 4.1, Dragon Ball VZ 33 MHz процесор, 16 MB RAM меморија.Висока-резолуција TFT колор дисплејот (320 x 320 пиксели).USB (Hot Sync кабел) и Инфрацрвени интерфејс.Литиум-јонска батерија.Она што е во кутијата : Clie рачни, USB Hotsync кабел, AC адаптер, AC кабел, Перо, Заштитна маска, инсталационото CD-ROM-от.Опис на производот Кутии може да биде банален, но содржината не влијае На PEG-SJ22 Clié рачни дава сè што треба да останете организирани и да се забавуваат.Компактен и лесен, може да се земе вашето Clié рачни каде и да одите.Високата резолуција на екран во боја покажува сликите во полна детали и боја.Во прилог на 16 MB внатрешна меморија, Memory Stick медиуми слот за експанзија нуди неограничен простор способност за сите вашите омилени апликации.Плус, единствен Бутване Dial navigator обезбедува лесен пристап до вашите зачувани информации.Конечно, PEG-SJ22 доаѓа во комплет со разновидност на забава и продуктивноста апликации за да ги собере и да се вашите потреби и вашиот начин на живот.Екранот На PEG-SJ22 карактеристики висока резолуција на својата 320 x 320 пиксели позадинско осветлување на бојата на екранот, кои може да се прикаже преку 65,000 бои.Оперативниот Систем На Sony Clié PEG-SJ22 се напојува со Palm OS 4.1, кој доаѓа со програми како што се Адреса Книга, Калкулатор, Картичка Информации, Датум Книга, Mail), memo (Мемо Подлога, Дланка Десктоп v. 4.0.1 (за PC), Безбедност, и Да се Направи Листа.Екстра Софтвер На PEG-SJ22 доаѓа со следниве Sony софтвер : Clié Боја, Clié Mail, Memory Stick кои се стартуваат автоматски, Memory Stick Резерви, Memory Stick Извоз v. 1.2 (за PC), Memory Stick Портата, Memory Stick Увоз, Photo Stand, Picture Gear 4.6 Лајт (за PC), Picture Gear Џеб, и Светот Аларм.Компатибилност Со Sony Clié PEG-SJ22 е компатибилен со Windows 98 SE, Мене, 2000, Професионално, и XP Home и Професионални Издание (не Macintosh).Во Полето на Sony Clié PEG-SJ22 доаѓа со USB Hot Sync лулка, перо, AC Адаптер, AC кабел, заштитна маска, инсталационото CD-ROM-от, стартување Водич, лиценциран Договор на Крајниот Корисник, Графити картичка, и ограничена гаранција изјава.

Особините