.

JIEPPTO 5M 24T Алуминиум Idler Тркала, 16/21/27mm Појас Ширина Имајќи Опрема Појас, со Забот Тип, 3D Принтер Додатоци (Боја : 7mm, Големина : 21mm)

JIEPPTO 5M 24T Алуминиум Idler Тркала, 16/21/27mm Појас Ширина Имајќи Опрема Појас, со Забот Тип, 3D Принтер Додатоци (Боја

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Се минимизира ризикот од пропаѓање со контактирање на забот на раб.Алуминиум материјал, внимателен обработка, мазна завршница, долг животен век, анти-корозија, убава и издржливи.Непречено движење, висока печатење точноста, ниско ниво на бучава, во голема мера може да се подобри брзина на печатење.Тесно се совпаѓа со времето појас за неспокојот транзиција и повеќе стабилно возење.Погоден за линеарно движење и позиционирање.Широко се користи во фреза, ЦПУ мотор струг, опрема формирање на машина, ролери машина, машина за дупчење или други механички пренос прилики.Спецификација : Име на Производ : 5 M Idler Pulley Type : Со Teeth Material : Alumium Alloy Teeth Број : 24 Teeth Теренот : 5mm Teeth Ширина : 16/21/27mm Inner Понесе : 5/6/7/8/10/12/15mm Package Содржина : 1pcs 5 M Idler Макара.

Особините

Product Name:
5M Idler Pulley
Type:
With Teeth
Material:
Alumium Alloy
Teeth Number:
24
Teeth Pitch:
5mm
Teeth Width:
16/21/27mm
Inner Bore:
5/6/7/8/10/12/15mm
Package Content:
1pcs 5M Idler Pulley