.

Љубителите Точка Природни Тибет Хималаите Висока Надморска Височина 99% Јасна 48 Двострано Кристал Точка Кварц Фогел Стапче 6.20 Инчен Духовно Исцелување Реики

Љубителите Точка Природни Тибет Хималаите Висока Надморска Височина 99% Јасна 48 Двострано Кристал Точка Кварц Фогел Стапче

DEN 355.20

Износот
Во форма достапна за нарачката

Тибетската Хималаите јасно кварцен кристал 48 двострано Фогел. Во 99% вода јасно точка.Природни висока надморска височина стапче.Двојно прекинат 6.20 инчен најдобрите изработка.Реики исцелување духовна енергија.Ова апсолутно прекрасна и голема 48 двострано Фогел точка е направен од вистински Тибет Хималаите кристал!Овој уникатен кварц точка на најдобрите изработка е 99% вода јасни.Спецификациите се 6.20 инчи долго, и Околу Тежина 396 грама.Совршена големина за сите видови на енергија работи.Оваа прекрасна точка ќе се направи голема централен за секоја соба, лекување простор или работа област!Сликите кои не го прават тоа за правда.Овие МОЌНИ исцелување алатки биле поединечно handpicked за посебност, моќта на дополнителни енергетски својства, максималната енергија и се со највисок Квалитет на пазарот.Овие прекрасни кристали се благословил и полни со енергија од страна на нашиот господар секачи во нашата фабрика.Нашите секачи се channeling овие субјекти на светлина, љубов, сочувство, и мир, со чудесен healings да милиони посетители.На Кристали се првично извори од рудниците во Тибет Хималаите.Секој месец ние добива испораки на вода, и кристали од различни видови.Еднаш во нашата фабрика, вода и кристали се програмирани од страна на нашиот господар секачи специјално за да биде од корист и за исцелување на сите луѓе допрени од Тибет Хималаите енергија.Тибетската висока надморска височина кварцен кристал предизвикува засилување на свој посебен енергетско поле, тоа може и ќе произведува огромна сила областа на исцелување негативни јони и ќе го исчисти областа на позитивни јони кои може да наштети вас и вашите најблиски.Оваа Тибетската кристал точка е голем засилувач и трансформатор на енергијата, вашиот најмалите мисла ќе биде веднаш зголемена од овој свет кристал.Сите наши кристали & камења се природни и се формира во текот на милиони години.Бидејќи тие се природни, секое парче може да има содржини, природни линии или indentations.Ова е нормално и дел од природен материјал.

Особините