.

OSGEAR Термички Смеса Ставете Heatsink Маст за CPU Кулери 2Grams 6.5 W/m.к Исклучително висока Термичка Спроводливост Јаглерод Низок Отпор долготрајност врз Основа Високи Перфо?

OSGEAR Термички Смеса Ставете Heatsink Маст за CPU Кулери 2Grams 6.5 W/m.к Исклучително висока Термичка Спроводливост Јаглерод

DEN 143.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

БЕЗБЕДНА ПРИМЕНА : Термичка Паста е метал-слободните и не-проводници, нема краток спој ризик, и обезбедува поголема заштита за ПРОЦЕСОРОТ/GPU и VGA картичка.Ниска термичка отпорност, може да се задржи паста за долго време, широк температурата на работа опсег, стабилни перформанси во средина на -60℃-250℃.ОДЛИЧНА ТЕРМИЧКА СПРОВОДЛИВОСТ : Термичка Паста има многу висок коефициент на топлинска спроводливост, која може да се обезбеди дека топлина од ПРОЦЕСОРОТ / GPU е брзо и ефикасно dissipated.ЛЕСНО ДА се ПРИМЕНУВААТ : Термичка Паста е лесен за употреба и одличен помошник за почетници.ВИСОКА ИЗДРЖЛИВОСТ : за разлика од метал и силициум термички соединение,Термичка Паста не компромис со текот на времето.Откако се применува, вие не треба да се применува тоа повторно, бидејќи тоа ќе трае најмалку 6 години.Сервис за Поддршка : Ако имате било какви прашања во врска со Термичка Паста, ве молиме контактирајте со нас.Ние ќе ви понуди со задоволително решение.Бесплатно симнување, Прирачник за Корисникот, Технологија, Услуги, Проблем прашање и поголема поддршка во ОС-ПРОДАВНИЦА Блог.Нашите термичка паста е направен од organosilicone полимер и висока термичка спроводливост одржи предавање за нови нанокомпозитни материјали, со различни адитиви, обработуваат и се подготвени од страна на технички тимови уникатна технологија.Тоа му дава целосна претстава за големината ефект и интерфејс ефект од одржи предавање за нови нанокомпозитни материјали, така видливо подобрување на топлинска спроводливост и стабилност, и постојано обезбедување на клиенти со одлични, ефикасна и професионална термичка управување искуство. 1. Исчисти површината. 2. Користете Термички Маснотии на ПРОЦЕСОРОТ површината центар. 3. Користење на scraper или други алатки за да ги размачкаме на термичка паста на ПРОЦЕСОР. 4. По слој на производот, дебелината е врз основа на А3 хартија дебелина.

Особините

Thermal Conductivity:
6.5/12.8W/m-k