.

JIEPPTO 24 Заби Idler Тркала 16/21/27mm Синхрони Тркала Ширина, Имајќи Брзини со/Без Заби, 3D Принтер Додатоци (Боја : 8мм, Големина : Без Заби)

JIEPPTO 24 Заби Idler Тркала 16/21/27mm Синхрони Тркала Ширина, Имајќи Брзини со/Без Заби, 3D Принтер Додатоци (Боја :

DEN 593.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

Тесно се совпаѓа со времето појас за неспокојот транзиција и повеќе стабилно возење.Пакет содржина : 1 парче 5 M idler тркала , не вклучувајќи и други предмети што е прикажано на сликата.Синхрони макара има карактеристики на заштеда на време и ефикасност, како и ефикасно да се избегне традиционалното толеранција и скриени штета.Синхрони воланот е направен од висок квалитет на алуминиум, внимателно се обработуваат, мазна завршница, долг животен век, лесно одржување, не подмачкување, рѓа-доказ.Широко се користи во фреза, ЦПУ мотор струг, опрема формирање на машина, hobbing машина, машина за дупчење или други механички пренос прилики.Спецификација : Име на Производ : 5 M Idler Pulley Type : Со Заби/Без Teeth Material : Alumium Alloy Teeth Број : 24 Teeth Теренот : 5mm Teeth Ширина : 16/21/27mm Inner Понесе : 5/6/7/8/10/12/15mm Package Содржина : 1pcs 5 M Idler Макара.

Особините

Product Name:
5M Idler Pulley
Type:
With Teeth/Without Teeth
Material:
Alumium Alloy
Teeth Number:
24
Teeth Pitch:
5mm
Teeth Width:
16/21/27mm
Inner Bore:
5/6/7/8/10/12/15mm
Package Content:
1pcs 5M Idler Pulley