.

Косата со Крпа и Завиткајте за Жените и Мажите, 26x10in Абсорбента Брз Сува Микрофибер Коса Turban за Сушење Кадрава Долга Густа Коса, Смешно Животно Тема Жирафа со очила ?

Косата со Крпа и Завиткајте за Жените и Мажите, 26x10in Абсорбента Брз Сува Микрофибер Коса Turban за Сушење Кадрава Долга

DEN 335.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

Материјал : Микрофибер Материјал Нашите лесни микрофибер крпи никогаш нема да направи да се чувствувате тешки врз главата и можете да го носат овој косата со крпа.Користете тоа ден по ден, и измијте тоа стотици пати, без да го носи надвор или губење на способност.Од долго, кратко, кадрави, рамна, обемна или бојосана да superstraight, фини нишки, груба и откачен се заклучува.Не се фаќа.Ова значи дека тоа ќе работи побрзо и поефикасно да се исуши надвор, и тоа ќе остане свежа подолго, бидејќи тоа се суши надвор брзо.Совршен за салата, патуваат, плажа екскурзии, спортски, Јога, кампување, на отворено, дома, хотели, базен партии и професионални коса салон за употреба!Ќе се допаѓа како работи, но ќе ви се допаднат како се чувствува.Кадифен микрофибер материјал е екстремно нежен на вашиот брави, во кои се сместени сите типови коса и должини, обезбедувајќи удобност за време на вашата дневна рутина или како да се опуштите после освежување бања.Редовни Памук и други крпи создаде триење со вашата коса и да се создаде вистинска штета на вашата коса во својата повеќето ранливи државата!Фенови за коса користете топлина која е многу штетна за вашата коса!Тие, исто така, да трае долго време да се исуши косата, и подолго вашата коса е, се изложени на топлина, на повеќе штета ќе предизвика.Сува веднаш на ниска топлина или едноставно да се исуши.Идеална за жени, мажи и деца.Премиум материјалот, напредни боја третман и парична казна крои занаети се направи оваа сушење коса крпа за девојки работат одлично.Без разлика на вашиот изглед, ние го добивме ви покриени. Пресврт на крпа на круната на главата и да се обезбеди од страна на tucking на завршува во тилот на вратот и да добиете на вашиот ден, додека вашата коса е сушење!Се грижи Инструкциите Користејќи благ течен детергент.Одлична за сите типови на коса.Супер Абсорбента и Брзо Сушење на Нашите микрофибер косата со крпа е направен од Високо-густина влакна дека е исклучително мека на допир, супер абсорбента и брзо сушење.Ова значи дека тоа ќе работи побрзо и поефикасно да се исуши надвор, и тоа ќе остане свежа подолго, бидејќи тоа се суши надвор брзо.Пешкир е многу понежен од нормално крпи и предизвикува многу помалку штета и на тој начин frizz.Не користите кајгана.Како да се Користи 1.Се РАБОТИ ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОСА - 26x10 инчи Ултра Кадифен Микрофибер Косата со Крпа е меѓу највисок квалитет на сушење коса крпи за на пазар.Напредни ткаенина апсорбира повеќе од 10 пати својата тежина во вода.Не постојат readjustments и не пропаѓање.Нашата коса крпи ви овозможи да ја заврши вашата коса удобно и да се спречи frizzy коса или подели завршува, тие прават голема разлика!Се применуваат коса масло, навлажнувачки средството за смекнување на косата, шминка, коса маска и повеќе.

Особините