.

Kicker KMA150.2 2x60 Вати 2-канален Времето-Отпорни Полн Опсег Засилувач

Kicker KMA150.2 2x60 Вати 2-канален Времето-Отпорни Полн Опсег Засилувач

DEN 4054.80

Износот
Во форма достапна за нарачката

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе.Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени со производот или да го замени.Оваа КМ-Серија засилувач обезбедува колку што е 75 watts во два канали, или 150 w премостени во еден канал.Видете подолу за повеќе детали.Целта-изградена на вашиот брод, секој КМ amp доаѓа во комплет со морски-одделение говорникот терминали, од не ' рѓосувачки челик завртки, conformal-обложени плочки на колата и ABYC/NMMA во согласност моќ конекции.Овие засилувачи се исто така опремен со Kick EQ променлива 12d B бас поттик!.Голем бас ги исполнува голема вредност.Го користите овој флексибилен КИЛОМЕТРИ морски subwoofer засилувач на власт вашиот бас со леснотија, и пумпа до звучи како само KICKER може да!.ABYC/NMMA во Согласност Моќ и Врски - 316 L не ' Рѓосувачки Челик Хардвер Вклучени.Овој оглас е за една Kicker 45 KMA1502 2x60 Вати 2-канален Времето-Отпорни Полн Опсег Amplifier TOP TECHPurpose-изградена на вашиот брод, секој КМ amp доаѓа во комплет со морски-одделение говорникот терминали, од не ' рѓосувачки челик завртки, conformal-обложени плочки на колата и ABYC/NMMA во согласност моќ конекции.ЦЕЛОСНА ПАЛЕТА FUNUsing Класа А/Б моќ, оваа amp карактеристики променлива бас зголеми со Kick EQ, кои ви даваат колку 12d B на дополнителен пад.Моќен 12d B crossover е исто така се вклучени, да им се овозможи да брзо да се вклучите вашиот систем да perfection.Class A/B Моќ Supply Stereo Засилувач Со Премостување Capability Conformal-Обложена Коло Board Variable 12d B Crossover Kick EQ Променлива 12d B Бас Boost ABYC/NMMA во Согласност Моќ Connections316 L Нерѓосувачки Челик Хардвер Included Specifications POWER [w/ch], 2 OHM СТЕРЕО 75 x 2 POWER [w/ch], 4 OHM се ПРЕМОСТЕНИ МОНО : 150 x 1 DIMS [во] 2-5/16 H x 7-1/8 W x ..L 8-1/16 DIMS [цм] 5.9 H x 18.0 W x ..L 20.5 ФРЕКВЕНЦИЈА ОДГОВОР [Hz] : 10-20k, +0/-1d BINPUT ЧУВСТВИТЕЛНОСТ : Ниво 250m V-10 V, Ниско Ниво 125m V-5 VSIGNAL-ДА-NOISE RATIO : >95d B, на пондерираните, повторно : номинална power ACTIVE CROSSOVER : 12d B/октава, променлива 50-200 Hz, избор на високо помине, ниска помине или сите pass Kick EQ ЗГОЛЕМИ Променлива на +12d B, базирана @ 40 Hz Due за континуиран развој на производот, и спецификациите се предмет на промена без претходна најава.Stillwater Дизајни и тоа е агенти не се одговорни за типографски грешки.

Особините