.

САС Безбедност 7600-95 Кора-Далеку Поклопец на Леќите за Opti-Одговара Респираторните, 25 По Пакет, Јасно

САС Безбедност 7600-95 Кора-Далеку Поклопец на Леќите за Opti-Одговара Респираторните, 25 По Пакет, Јасно

DEN 971.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

Опфаќа заштита на леќите против боја и хемиски overspray.За opti-одговара со полно работно лицето маска.Пакет Димензии : 24.13" L x 15.49" W x 1.27"H. Направени во Кина.Опис на производот Работи со САС 981404, 981405, и 981406 Влакна-Одговара полно лице доставени воздух маски.Леќа опфаќа задржи вашето полно лице респираторните е објектив бесплатно на overspray.Кога поклопецот на леќите е валкано едноставно тргни исклучување и примена на нова. 25 парчиња Од Производителот За над 30 години, САС Безбедност Корпорација е производство на производи и опрема дизајнирани да се направи побезбедни работни места.Ние сме посветени на обезбедување на квалитет на производи за кои се заштити и да ги зачува нашиот највреден ресурс : луѓето.Ние нудиме комплетна линија на лична заштитна опрема; очите и лицето, раката, тело, респираторниот и слух заштита, како и прва помош колекции, ергономски, истури контрола и безбедноста на сообраќајот на производи.Нашиот персонал за услуги на Корисниците е само еден телефонски повик далеку да им помогне на компаниите и поединците во потрага за ефективна и ефикасна безбедност на производи.

Особините