.

TuningPros LEDRS-T20-R9 Задните Сигнал LED Светилки T20 Оптоварување, 9 LED Црвено 2-pc Сет

TuningPros LEDRS-T20-R9 Задните Сигнал LED Светилки T20 Оптоварување, 9 LED Црвено 2-pc Сет

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Еден пар (сет од 2) Задните Сигнал T20 Оптоварување LED Светилки ; Боја : Црвена. 100% сосема нов долготрајни LED; За DC 12 volts само.Овозможи ноќ возење за да биде побезбеден, дејствува како предупредување за полагање-од возила.Животен век до 100,000 часа.Шок Plug Може да бара на товар отпор за инсталација.Спецификации и Карактеристики : Еден Пар (Сет од 2) Задните Сигнал T20 Оптоварување LED Светилки Тип и Боја : 9 LED Црвено 100% Сосема Нов Објект Долготрајни LED и Оптоварување Контакт База За DC 12 Volts Само Лесно да се Инсталира и Чисти Овозможува Ноќ Возење за да биде Побезбеден, Дејствува како Предупредување за Полагање-од Возила Животен Век до 100,000 Часа Итно "НА" Обезбедува Побрзо Времето за Одговор Од Блескаво Светилки Шок & Вибрации Отпорни и Инстант/Исклучување Време на Одговор.Plug & Play Тип Тековната влечење (приближно 180m A) Ниска Топлина и Ниска Потрошувачка На Сијалицата Боја е Транспарентен Јасно Кога Надвор и да се покаже Црвена Боја Кога го Вклучите Може да Бара на Товар на Корозија(не се вклучени) за Инсталација или Dashborad Јачина на Светлината Ќе биде "За"(Бидејќи на LED Низок Отпор) **Оваа крушка најчесто се користат за водење на светлината, опашка светлина, да се претвори сигнал светлина, агол, светлина, стоп светло, Обратна светлина, кочница светлина, паркинг светлина, sidemarker, направете резервна копија на светлината, Куполата Светла, Табличка, од Страна на Маркерот Светла, мулти апликација итн.** Крстот Референца T20 = 7443(Двоен филамент) го Замени 992 992 A 7444 7441 7440 7440 LL(Еден филамент) (За Референца Само).

Особините