.

NTE Електроника 2N4402 Силикон PNP Транзистори за Општа Намена Засилувач и да се Префрлате, 600 м, 40V (Пакување од 5)

NTE Електроника 2N4402 Силикон PNP Транзистори за Општа Намена Засилувач и да се Префрлате, 600 м, 40V (Пакување од 5)

DEN 144.96

Износот
Во форма достапна за нарачката

За користење со општа намена засилувач и switch.Пакет Димензии : 0.508 L x 9.398 H x2.794 W сантиметри.Земја на Потекло : сад.Пакет Тежина : 0.008 килограми.NTE Електроника 2 N4402 Силикон PNP Транзистори за Општа Намена Засилувач и да се Префрлате, 600 MA, 40 V (Пакување од 5).

Особините