.

DUOFIRE Светат во Темница Лента, Светлечки Лента Налепница,9.84' Должина x 0.47 Width (1.2cmx300cm) Висока Светлост Сјај Отстранлив Водоотпорен Photoluminescent Светат во Темница Безбедно?

DUOFIRE Светат во Темница Лента, Светлечки Лента Налепница,9.84' Должина x 0.47 Width (1.2cmx300cm) Висока Светлост Сјај

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

БОЈАТА НА СВЕТАТ ВО ТЕМНИЦА ЛЕНТА : Светло-Зелена / Еко-пријателски/ ТРАЈНОСТ.Со цел да се постигне добра светлосен ефект, ве молиме имајте на ум дека светат во темница лента мора да биде обвинет за 30 минути во светлина пред секоја употреба ( Задолжен само пред секоја употреба.Тоа не може да биде ефикасна ако задолжен во текот на денот и се користи во текот на ноќта).Тоа може да се полни побрзо кога го користите оние со УВ зраци во нив, како сончева светлина и црна светлина.Почетна светлината е висока, тогаш полека згаснува надвор колку што е во темница.Изложувајте на светлината повторно и се започнува блескав во темнината повторно.Тоа може да биде обвинет одново и одново речиси бесконечно и ќе продолжат да работат за многу години.Светат во темница лента е како батерија, кога се "наполни", повеќе "полнење време" е само бескорисни.Првите неколку часа се светли, а потоа постепено се затемнети, се уште се видливи, но слабо светло.Ако мислите дека тоа не е светла доволно, потребно е да ја наполните повторно.UITABLE ЗА ШИРОК СПЕКТАР НА ЦЕЛИ, светат во темница лента е погоден за употреба дома Т важат за ТЕШКИ и НЕРАМНИ ѕид површината.Ако ви се пристапува кон испитување на соодветноста на површината,тест со примена на мали decal на inconspicuous дел на саканата површина и се остава неколку дена пред пилинг off.Ако сте за примена на новите површина, ве молиме оставете ги да се целосно чист и слободен од прашина и влага пред користење на лента.Лесно да се инсталира.Висока сила, високи перформанси, времето отпорни.Светлосен Ефект : за Разлика од другите Photoluminescent производи направени од евтини материјали, DUOFIRE растат во темни лента е посветла по 30 минути изложеност на силна вештачки светла, тоа ќе биде побезбедно, сјај подолго и ќе одговара на подобро вашите потреби.На светлост зелена лента може да се види јасно во темнина.Сите тие се многу безбедно без електрична енергија.Тие може да се вметнат на ѕидовите, парапети, скали и врати.Можете да DIY на сите видови на обрасци од страна на лента, која ви дава romatic и прекрасен чувство во текот на ноќта.Забелешки за Апликација : .Оваа лента работат најдобро за мазна површина, рамни површини, воопшто НЕ се применуваат за ГРУБ и НЕРАМНА ѕид површината.Ако ви се пристапува кон испитување на соодветноста на површината,тест со примена на мали decal на inconspicuous дел на саканата површина и се остава неколку дена пред пилинг off.Ако сте за примена на новите површина, ве молиме оставете ги да се целосно чист и слободен од прашина и влага пред користење на лента.

Особините