.

Станот Возачот Страна Огледало Замена Стакло за 1997-2003 FORD F-150

Станот Возачот Страна Огледало Замена Стакло за 1997-2003 FORD F-150

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Ова стакло мерки 5 13/16 X 7 7/8 инчи дијагонално (Најдолго дијагонални димензии од врвот агол на спротивната долниот агол).Redi-Стап лепило влошки вклучени, нема потреба да купат дополнителни лепило.НАПРАВЕНИ ВО САД – Burco Огледало Стакло се Замени квалитетна алтернатива на ОЕМ огледало собранија.Сите Burco Огледало Стакло е составен од висок квалитет стакло произведени во САД со користење на високо-крај CNC опрема која ги исполнува или го надминува ОЕМ спецификации.СУПЕРИОРЕН КВАЛИТЕТ – Burco Огледало Стакло се Замени квалитетна алтернатива на ОЕМ огледало собранија.Сите Burco Огледало Стакло е составен од висок квалитет стакло произведени во САД со користење на високо-крај CNC опрема која ги исполнува или го надминува ОЕМ спецификации.Ова е директен одговара OE споредливи замена за оштетените оригиналниот дел.Кога ќе се замени скршен земја-view огледало со Burco замена огледало стакло, им честитам на себе за да биде доволно чувство за да се лоцира замена огледало стакло што е толку добар, или подобро од вашиот фабричките огледало стакло.Burco замена огледало стакло е со врвен квалитет и ги доставува на изведбата, изгледот и јасност што ви е потребно за оптимално гледање.Не се решат за помалку!Сите Burco Замена Автомобилската Огледало Стакло е составен од висок квалитет стакло произведени во САД со користење на високо-крај CNC опрема која ги исполнува или го надминува ОЕМ спецификации.Burco Замена Автомобилската Огледало Стакло е доста лесно да се инсталира и огледало силуета и целосни инструкции се испечатени на задната страна на кутијата.Секој Burco Замена Автомобилската Огледало Стакло е точно одговара на вашиот постоечки огледало.Тоа значи дека ќе има иста големина, форма, се наведнувам и карактеристики како вашата оригинална фабрика ОЕМ mirrror.

Особините