.

Текстура Гума, Neoprene Лист Без Лепило - 70A - 1/16 Дебела x 36 Широк x 12 Долго

Текстура Гума, Neoprene Лист Без Лепило - 70A - 1/16 Дебела x 36 Широк x 12 Долго

DEN 1490.40

Износот
Во форма достапна за нарачката

Облик : Лист; Материјал : Neoprene; Одделение : Стандард; Durometer : 70 A; Поддршка Тип : Обична.Дебелина : 1/16"; Width : 36"; Должина : 12".Боја : Црна; Текстура : Текстура.Затегнувачка Цврстина : 1,000 psi; Издолжување : 3.5; Солза Сила : 20 N/mm; Компресија на Сет : 0.33; Густина : 1.50 g/cm3. Температурата Опсег : -30° до 250° С; Спецификации се Сретна : ASTM D2000 П.Н.Е. 707. Овие листови имаат crisscross текстура која обезбедува nonslip грчевито држејќи се за површината.Neoprene има добар баланс на имоти и е погодна за масла, вода, и refrigerants.Овој Производ е Произведен во Кина.

Особините