.

Filti 10 Пакет за Еднократна употреба Респираторните, MERV 16 Nanofiber Технологија 6-Слој Филтер Заштита - Удобно, Дише|произведено во САД - Бела

Filti 10 Пакет за Еднократна употреба Респираторните, MERV 16 Nanofiber Технологија 6-Слој Филтер Заштита - Удобно, Дише|произведено

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

ФИЛТРИРАЈТЕ ГИ ЛОШИТЕ!Оваа респираторните маска е дизајниран да ги заштити вас и вашето семејство од штетни воздушни честички.Конструиран за екстремни удобност, фантастична печат, & исклучителни breathability.НАНО ВЛАКНА ТЕХНОЛОГИЈА.Нашите респираторните лицето маска не е Електростатско.Создава многу фини, континуирано, еластични влакна кои механички филтри загадувачи. 6 слој дизајн за еднократна употреба респираторните.Флексибилни гума за џвакање уво циклуси.Компактен дизајн, лесно да се за еднократна употреба.ВИСТИНСКИ ФИЛТРАЦИЈА, ВИСТИНСКА ЗАШТИТА.Filti респираторните маски за лице има MERV оценка на 16 и помага да се филтрираат респираторни капки, прашина, lint, полен, калапи, пет првут, чад, гасови, мирис.ШИРОКА ПРИМЕНА : Filti респираторните маски се за Домашна и професионална употреба.Идеален за да се заштити устата и лицето кога се вклучат во различни активности.Тоа е повеќе од само маска. 100% ПРОИЗВЕДЕНО ВО АМЕРИКА.Filti NF95 маски се Произведени и испорачани од Claremore, Оклахома.

Особините