.

OUBO Бренд Оригинални Alginate Миксер 400W 2800-3400rpm Algimax II GX300 Лабораториска Опрема

OUBO Бренд Оригинални Alginate Миксер 400W 2800-3400rpm Algimax II GX300 Лабораториска Опрема

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Совршено мешани alginate на притисни на копчето.Времето поставено : 1~16 секунди .3 меморија начини : 8/10/12 секунди.Интензивно мешање да се елиминираат меурчиња ефикасно.Alginate миксер GX300 твоите најдобри решение за точни alginate впечаток.Alginate миксер GX300 може да се користи со сите alginate впечаток материјали.СПЕЦИФИКАЦИИ : Моќ scurce : AC110 V 60 Hz AC220 V 50 Hz Класификација : Class I Нето Тежина : 16.5 кг Бруто Тежина : 20 кг Моќност : Пониска од 400 W Максимална Брзина : 3400 RPM (60 Hz) 2850 RPM (50 Hz) Тајмер : 1-16 секунди, прилагодлив Димензии : 20.5x24.5x29.5 cm Програми : 3 Меморија (претходно 8, 10 & 12) други ДОДАТОЦИ : 4x Мешање чаши 1x Шпатула 1x Stirrer стап 1x Пластична кошница 1x Вода за дозирање шише.

Особините