.

Hayward 1M145TVT38 Серија R Модел RX50 Магнетни Диск Пумпа, ETFE, 5 HP, 3 Фаза, 208-230/460 V

Hayward 1M145TVT38 Серија R Модел RX50 Магнетни Диск Пумпа, ETFE, 5 HP, 3 Фаза, 208-230/460 V

DEN 1060.80

Износот
Во форма достапна за нарачката

Влезот Врска : 2" MNPT.Испуштање Врска : 1-1/2" MNPT.Пумпа : RX50 5 HP 230/460 3 PH.Печат-Помалку Дизајн.Лесно Одржување.Оваа Hayward, модел 1 M145 TVT38, е Р Серија Хоризонтална Магнетни Диск Пумпа, Јаглерод Засилен ETFE, RX50 5 HP 230/460 3 PH.Неговите Карактеристики и Спецификации се : Печат-Помалку Дизајн, Низок Триење Ракување, Лесно Одржување, Нема Специјални Алатки.Пумпа : Стакло армирано, дебел ѕид, ETFE изградба.Цевка Врска : Навој NPT.Вратило : Керамички со PTFE Черупка.Печати : FPM.Перформанси : Модели за проток од 5 до 140 GPM со TDHs до 141 стапки.R-Серија пумпи и мотори се исти за не-оптоварување, континуирано должност перформанси во текот на целиот пумпа перформанси опсег.

Особините