.

KitchenAid Гастрономски 14-Парче Фалсификувани Тројно Занитвам Прибор За Јадење Сет, Природни

KitchenAid Гастрономски 14-Парче Фалсификувани Тројно Занитвам Прибор За Јадење Сет, Природни

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

ПРИБОР за јадење ESSENTIALS : Ова Kitchen Aid 14-парче прибор за јадење поставен содржат сите есенцијални ножеви потребни за вршење на секојдневните храна првично задачи како што се сечење, сечење, сечкање, mincing, средување, и повеќе.Сет вклучува : 8-инчен готвач нож, 7-инчен santoku нож, 5.5-инчен serrated комунални нож, 3,5-инчен serrated paring нож, 3,5-инчен paring нож, шест - 4.5-инчен бифтек ножеви, билка стриже, комунални на смолкнување и складирање блок со вграден-во острилка.ДОЛГОТРАЈНИ ОСТРИНАТА : Фалсификувани ножеви се стручно направена со користење на полу-полиран, увезени high-carbon Јапонски челик, прекалени и зацврстен да се обезбеди долгорочна предност за професионални, квалитетни се намали во секое време.ЕРГОНОМСКИ РАЧКА : Изградени за совршен стабилност и контрола, источно-стил ергономски рачки се добро избалансирани и функција тројна riveted изградба на безбеден, удобен зафат.ВГРАДЕН-ВО ОСТРИЛКА : современите борови дрва складирање блок има вграден-во острилка за напор острат.Ножеви се чуваат безбедно во нож блок одржување на вашата кујна чиста и организирана.ЛЕСНО НЕГА : Kitchen Aid ножеви се врвот рек машина за миење садови безбедно.Да го продолжи животот на вашиот прибор за јадење, миење на рацете се препорачува.Сува веднаш.Оваа Kitchen Aid® Гастрономски 14-парче фалсификувани прибор за јадење поставен вклучува сите важни ножеви потребни за вршење на секојдневните храна првично задачи како што се сечење, сечење, сечкање, mincing, средување, и повеќе.Сет вклучува : 8-инчен готвач нож, 7-инчен santoku нож, 5.5-инчен serrated комунални нож, 3,5-инчен serrated paring нож, 3,5-инчен paring нож, шест 4.5-инчен бифтек ножеви, билка стриже, комунални на смолкнување и складирање блок со вграден-во острилка.Фалсификувани индикаторот направена со користење на полу-полиран, високо ниво на-јаглерод Јапонски челик, прекалени и зацврстен да се обезбеди долгорочна предност за професионални, квалитетни се намали во секое време.Овие Kitchen Aid® ножеви функција источна стил ергономски рачки кои обезбедуваат удобно потпора и се акцентирани со нерѓосувачки челик endcap.Овие рачки се стручно се изведуваше со тројна riveted pin дизајн за да се оптимизира контрола за секојдневна употреба.Современите борови дрва складирање блок има вграден-во острилка за напор острат и надополнува секоја кујна.Kitchen Aid® ножеви се врвот рек машина за миење садови безбедно.Да го продолжи животот на вашиот прибор за јадење, миење на рацете се препорачува.Сува веднаш.

Особините