.

BWLZSP Дигитални Vernier Caliper, 6 Мерење Алатка Преносни Пластични Vernier Caliper 0-150mm Електронски Дигитални Дебеломер Владетел Поддршка mm/inc со Голем LCD Екран

BWLZSP Дигитални Vernier Caliper, 6 Мерење Алатка Преносни Пластични Vernier Caliper 0-150mm Електронски Дигитални Дебеломер

DEN 351.12

Износот
Во форма достапна за нарачката

Широк Апликации : Ова дигитални LCD vernier caliper е многу лесен за употреба, преносни, лесни и издржливи.Широко се користи во домот, дрво, накит, DIY мерење и професионална употреба со неверојатно прецизни, исклучително достапна за некои професионалци и хобисти слично.Високо квалитетен материјал : дигитална vernier caliper е изработен од пластика, без проблем на метал ' рѓа и има долг животен век.Точната позиција на заклучување и жлеб палецот ролери за лесно парична казна и лесно прилагодување.Совршен за различни работни средини.Лесен за користење : За електронски vernier caliper е со длабочина мерка бар, употребливост е посилна.Производот е компактен, пренослив и се погодни за операција на отворено.Прецизни мерења кои ќе ги задоволат вашите точност барања во секое време.Голем LCD екран : На vernier caliper користи дигитален дисплеј податоци за да прочитате повеќе податоци јасно и погодно.На caliper мерење алатка се опремени со јасна и висока резолуција на LCD екран кој ви помага да добиете прецизни резултати брзо и лесно.Повеќе мерни методи : електронски vernier caliper поддржува имплементацијата на см/инчен единици, што е погодно за различни типови на податоци.Нулта поставка функција ви овозможува да го поставите нула и да започнете нова мерење во било која точка на скалата, идеален за диференцијална мерење и задоволување на вашите потреби.Функција : производот е изработен од пластика, без проблем на метал ' рѓа и има долг животен век.Производот е компактен, пренослив и се погодни за операција на отворено.На vernier caliper користи дигитален дисплеј податоци за да прочитате повеќе податоци јасно и погодно.Производот поддржува имплементацијата на см/инчен единици, што е погодно за различни типови на податоци.Со длабочина мерка бар, употребливост е посилна.Спецификација : Мерен опсег : 0-150mm Reading вредност : 0.1 mm Accuracy : 0.1 mm Battery : копчето батеријата(Вклучуваат)Боја : White Package листа : 1 * Vernier Caliper Note : вистински производ во боја може да отстапува од фото поради светлина.Можеби постои мало отстапување во мерењето на производот.Копчето Опис : 1, mm / inch копче - единица за конверзија на копчето.2, ИСКЛУЧУВАЊЕ / НА копче - прекинувач key3, ZERO копче - копче за бришење.

Особините