.

12 Прстен Светлина Комплет со Tripod Стенд - 3000-6500K Dimmable Selfie Прстен Светлината LED Камера Ringlight, Две Телефонски Држачот за Камерата,Smartphone,YouTube,Авто-Портрет на Снимање/Live Strea

12 Прстен Светлина Комплет со Tripod Стенд - 3000-6500K Dimmable Selfie Прстен Светлината LED Камера Ringlight, Две Телефонски

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе. . 【Висок CRI/TLCI Рејтингот се Преведе на Точни Боја】 : На ringlight е многу високи CRI и TLCI рејтингот на 98.5 + и 98.6+ укажува супериорен во однос на точноста во боја рендерирање.Светлината интензитет е променлива исто така, од 0 до 100% во 1% зголемувања така можете да бирате до идеален светлината на вашиот проект. 【Прстен во Форма на Светлина со Dimmable Bi-Боја SMD LED】 : На Ringlight вработува 160 SMD Led диоди кои фрлаат мека, во близина на-shadowless квалитет кој е многу ласкави на кожата тонови и одлична за vlogging, selfies, портрети, и повеќе.Боја е променлива од една топла 3000 K да јосифоски-избалансиран 6500 K да одговара на квалитетот на амбиентниот светлосни услови или други тела, или само за креативно изразување. 【Широк Спектар на Камерата Компатибилност】 : Со прилагодливи топката главата и паметен телефон менгеме, на РЛ-12 ЛЕР е компатибилен со сите 3.5-6.5 инчи компактни камери, видео camcorders, веб камери, DSLRs, и паметни телефони, како на i Phone 11/11 Pro / 11 Про Max / XS, Samsung Галакси, Huawei, Google, Sony Xperia, LG, HTC, ONEPLUS, Xiaomi.итн.Ако имате било какви проблеми при користењето на производот, не двоумете се да ги споделите со нас. 【Bluetooth Далечински управувач и USB Адаптер】 приложена активирањето може да бидат поврзани со сите паметни телефони преку Bluetooth.По поврзувањето со услугата на мобилен телефон, фотографии или видео клипови може да бидат преземени во рок од 12 метри.USB интерфејс е погоден за лаптопи, мобилни напојување, итн.Прстен светлина, може да се користи и во затворени простории и на отворено. 【12 инчен dimmable LED прстен светлина】 прстен светлина има 3 лесни начини : бела / топло жолта / топло бела.Висока светлина на екранот вредност : Ra≥85, високо видливи вредност ја прави вашата кожа нијанси и вистински.Боја температура стабилна.Секоја боја има 10 вида на светлината, може да ги задоволи различни прилики, голем број на луѓе ги користат. 12" Прстен Светлина Комплет со Tripod Стенд - 3000-6500 K Dimmable Selfie Прстен Светлината LED Камера Ringlight, Две Телефонски Држачот за Камерата,Smartphone,You Tube,Авто-Портрет на Снимање/Live Stream/Шминка.

Особините