.

XTOOL Advancer AD10 Безжична OBD2 Скенер за Android & iOS Уреди, Проверете Мотор Код Читач на пораки со DTC Дефиниции, Можни Причини и Поправки Советува

XTOOL Advancer AD10 Безжична OBD2 Скенер за Android & iOS Уреди, Проверете Мотор Код Читач на пораки со DTC Дефиниции,

DEN 623.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

Кодови, DTC Дефиниции, Можни Причини, Поправка Совети & Грешка Предупредувања.Чекор 4 : стартување на моторот, се префрлат на BT на мобилен телефон и да одат во Стан за да го спарите автоматски. 【Исклучи Проверка на Моторот Светло & Толку Многу Повеќе】Карактеристики брзо BT 4.Пак на други телефони,' БТ конекција надвор додека спарување ако уредот бил поврзан со повеќе уреди. Оптоварување На Моторот. Забрзување На Времето.Забелешка : ве Молиме отворете го BT конекција на вашиот мобилен телефон и уредот ќе се спарите со телефонот автоматски.Тоа исто така може да ви овозможи да го поставите предупредувања кога DTC е снимен за безбедно возење.Потрошувачка На Гориво Вта. 【Бесплатен Стан и Лесен за Користење】XTOOL Advancer AD10 OBDII код читач доаѓа со бесплатно да ја преземете Стан, и за Android и i OS уреди, лесно да го инсталирате, регистрирајте се и пар преку BT.Чекор 1 : Преземање на Advancer AD10 Апликација од App Store или Google Play.Нема дополнителни трошоци за поправки - делови, работна сила и превозот се сите опфатени. Максимална Брзина.Живеат Податоци : Шоу во живо поток на податоци во текстот на разни сензори како misfire податоци, coolant температура, моторот вртежи во минута, и др.HUD Брзинометар.Прочитајте Кодови : Повлечете емисија поврзани со проблеми кодови од возило PCM модул. 【2 Години Гаранција & Слободен Софтвер Надградби & 24/7 Техничка Поддршка & Ризик Купување】XTOOL Advancer AD10 доаѓа со 2(Две) Години НИ Гаранција, ЖИВОТ СЛОБОДЕН софтвер надградби и 24/7 техничка поддршка.AD10 безжична автомобил скенер работи со двете i OS и Android уреди.премногу висока. 【Иновативни Карактеристики】Овој чек на моторот скенер доаѓа со кул иновативни карактеристики како прикажување на персонализирани Табла на телефон, возило "Перформанс Тест" за да се покаже забрзување време, максимална брзина, моторот оптоварување, "Табла" за да го видите вашиот глобални рангирања во однос на забрзување ефикасност, просечната потрошувачка на гориво и да ги споделите преку социјалните медиуми, историјата "Патување" анализа на перформансите, за да се направи вашиот автомобил check engine дијагноза лесна, брза, прецизна, и да се забавуваат!. 【Увид во DTCs за Точна Дијагноза, Брза Поправка & Побезбедно Возење】 за Разлика од своите натпревари, овој AD10 преносни OBD2 скенер не може само да ги превземете DTCs, но исто така ви дава увид во шифри : "што значи тоа, колку лошо е тоа, можните причинители, можно поправки, позадината на знаење можеби ќе треба да се направи точна дијагноза и поправка.Откажете во секое време, целосна наплата во првите 30 дена. 【5 Начини на OBD2 Тестови】 AD10 check engine светлина код читач е способен за скенирање на OBDII во согласност возила' PCM модул и изведување на 5 начини на OBD2 тестови, вклучувајќи читање/бришење кодови, превземање живеат поток на податоци, замрзнување рамка и изврши смог се провери, да им помогне на почетниот механичар неправилност check engine светлина прашање, донесува годишна смог се провери и да се задржи автомобил во добри услови.

Особините