.

Професионални Дијамант Микродермоабразија Машина, Мултифункционални Лицето Massager, Убавина Инструмент за Нега на Кожата Салон Опрема Микродермоабразија Машина(НИ)

Професионални Дијамант Микродермоабразија Машина, Мултифункционални Лицето Massager, Убавина Инструмент за Нега на Кожата

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Ќе се чувствувате кожата цврсто по првата употреба.Тоа го користи вакуум вшмукување да ги собереш на кожата на дијамант microcarving, со микро-тело шефовите на различни дебелина одговара со различни вшмукување сили. 3 Умерена употреба на дијамант микро-sculpting dermabrasion инструмент и во врска со кожата производи кои навлезат на површината на кожата на дермисот во додаток на исхраната, се врати клеточна активност и враќање на здравјето на кожата.Зрели Употреба : на рационализација На телото дизајн, ергономски, лесно да се сфати и да го користите.Fulong Здравјето : да се Направи вашата кожа изгледаат помлади и помлади.Професионални убавина машини може да се промовира метаболизмот, лимфниот и крвниот проток за да се промовира и да се промовира регенерација на клетките.Подобрување на кожата услови : промоција на хранливи материи увоз, да се подобри производи за нега на кожата, така што кожата е мека и еластична. Може да се отстрани нечистотијата, дамки, брчки и вишокот на пигмент на кожата.Може да навлезат на површината на кожата и да го достигне кожа да природен додаток на исхраната, за наплата на клетката виталност и промовирање на здравјето на кожата.Тоа го прави за недостатоците во хемиски пилинг недостатоци.Избришете ја површината на кожата, вакуум честички, мртвата кожа и нечистотија, мала големина и димензии, мала тежина, погоден за дома или за подарок. 3 Во длабоко чистење и санација, демонтажа акни орбита, подобрување на лице за безбедност и нега на кожата. 9 microcrystalline шефовите имаат различни функции : направен од високо квалитетни материјали, без несакани ефекти, безбедност.Пакет листа : 1 x-домаќин 9 x микродермоабразија глави 3 x микродермоабразија се справува со 2 x микродермоабразија поврзување на цевки 1 x спреј врска цевка 2 x спреј шишиња 10 x памук јамки 4 x парчиња памук 3 x стакло совети 1 x закачалка 4 x завртки 1 x шрафцигер.Дијамант subcutaneous машини може да се отстрани возраст corneum, затегнете порите на кожата, се откажат, падне, навремено и да ги елиминираат.

Особините

Item Type:
Diamond Microdermabrasion Machine
Principle of diamond microdermabrasion dermabrasion:
1. The use of micro-carved tubes with diamond particles, principle of friction and vacuum suction and vacuum suction device to remove aging abbreviations of the outer layer of epidermis and promote skin renewal technology. This is a superficial microdermabrasion physical method to metabolize cutin. It makes up for shortcomings in the chemical peel drawbacks. It uses vacuum suction to pick up the skin on the diamond microcarving, with micro-body heads of different thickness corresponding with different suction strengths. The speed of movement of the micro-carved head completely controls the skin part and the depth of the skin to be shaped. It is a non-invasive treatment that is not afraid of irritation and the procedure is safe, easy and convenient. :
2. Can remove dirt, stains, wrinkles and excess pigment on the skin. :
3 Moderate use of diamond micro-sculpting dermabrasion instrument and in conjunction with skin products that penetrate the surface skin of the dermis to supplement nutrition, restore cell activity and restore skin health. :
Package list:
1 x host :
9 x microdermabrasion heads :
3 x microdermabrasion handles :
2 x microdermabrasion connecting tubes :
1 x spray connection pipe :
2 x spray bottles :
10 x cotton loops :
4 x pieces of cotton :
3 x glass tips :
1 x hanger :
4 x screws :
1 x screwdriver. :
1 x manual :
1 x power cord :