.

59HS18-01A20S,се Префрлат Ротари SP20T 20 Flatted Вратило Лемење Повлечи 0.25 НА 30VDC Автомобилската (1 Предмети)

59HS18-01A20S,се Префрлат Ротари SP20T 20 Flatted Вратило Лемење Повлечи 0.25 НА 30VDC Автомобилската (1 Предмети)

DEN 3105.36

Износот
Во форма достапна за нарачката

EU Ro HS : во Согласност ECCN (САД) : EAR99 Дел Статус : Активен Actuator Стил : Flatted Вратило Пол Фрли Конфигурација : SP20 T Аголот на фрлање (°) : 18 Број на Позиции : 20 Столбови на Палубата : 1 Број на Палуби : 1 Максимална Тековната Оценка (A) : 0.25@30 VDC Dielectric Сила : 500 VAC Минимум Изолација Отпор (MOhm) : Максимум 1000 Контакт Отпор (m Ohm) : 50 Електрични Живот (Циклуси) : 10000 Максимум Оперативни вртежен момент (Н. м) : 0.565 Actuator Дијаметар (mm) : 6.35 Actuator Должина (mm) : 11.1 Контакт Стил : Shorting Печат : Вратило/Panel Печат Локација : Вратило/Panel Печат Опис : O-Ring/О-Прстен(Силиконска Гума) Монтажа : Панел Планината Престанок Стил : Лемење Повлечи Терминал Должина (mm) : 0.83 Број на Терминали : 25 База Материјал : Diallyl|Месинг Тело Ориентација : Директно Тема Должина (mm) : 11.1 Тело Должина (mm) : 28.58 Тело Длабочина (mm) : 28.58 Производ Тежина (g) : 50 Производ Должина (mm) : 30.23 Производ Длабочина (mm) : 30.23 Производ Висина (mm) : 45.47.

Особините