.

Del-Tron Прецизност, Inc. 14.2 mm x 52 mm, 25 mm Патување, Топката Слајд Склопови - Метрички

Del-Tron Прецизност, Inc. 14.2 mm x 52 mm, 25 mm Патување, Топката Слајд Склопови - Метрички

DEN 458.40

Износот
Во форма достапна за нарачката

Патување 25 mm.Оптоварување 4 килограми.Должина 52 мм.Висина 8 мм.Ширина 14.2 mm.Del-Tron е линеарна топката слајдови и линеарна преминал ролери слајдови понуда инженери и дизајнери на флексибилност да ги изберат правото линеарна слајд технологија за нивната примена.Нашите топката слајдови и преминал ролери слајдови нуди неколку нивоа на прецизност кои се движат од права линија точноста на 0.0005" по инч патување во нашиот стандард на прецизност топката слајдови за да 0.0000040" по инч на патување права линија точност во нашата висока прецизност топката слајдови и преминал ролери слајдови.Располагање со инчен или метрички дупки и дупка локации овие фабрика претходно вчитани, ниско ниво на триење, мала тежина линеарна слајдови се подготвени за инсталација право надвор од кутијата.

Особините