.

Крило Сок Долготрајни Полу-постојани Привремена Тетоважа Налепници за Жени Мажи Црна Гранџ Птица Крило Силуета со Викинг Симбол Изолирани на Бело Backgro Сина Лажни Т

Крило Сок Долготрајни Полу-постојани Привремена Тетоважа Налепници за Жени Мажи Црна Гранџ Птица Крило Силуета со Викинг

DEN 407.52

Износот
Во форма достапна за нарачката

4 парчиња на полу-постојани привремена тетоважа налепници.Природниот пигмент на gardenia се користи.Кога прв пат се применува, боја на тетоважата е светло сива.Тоа трае околу 24-48 часа за да смените од светло сива и црна, на вашата кожа.Нема дебел слој лепак, само како вистински тетоважа, тоа нема да се рефлектираат светлината и не ќе се држи на облека.Дури и ако тоа е блиску, тоа е потешко да се види на лажни тетоважа.Полу-постојани тетоважи трае подолго од обичните тетоважа налепници и се погодни за сите.Немојте да се грижите за тетоважата излетаат или исчезнува кога земање на бања, но не се фаќа за тоа тешко.Отстранување метод : 1. Тоа исчезнува автоматски (може да се чуваат за период од 1-2 недели) 2. Ако треба да се отстрани тоа итно, можете да го користите топла вода за да додадете сол бар и топла крпа за 10 минути, оставајќи малку трага, и исчезнуваат целосно по 2-3 дена.Совети : 1. Не се фаќа за хард 2. Не се погодни за чувствителна кожа. 3. Секој тип кожа, времето, длабочина и траењето на бојата развој ќе бидат различни. 4. Избегнувајте продолжен контакт со други делови пред сушење, инаку на кожата дел во контакт исто така, може да се појави боја.Нашите привремени тетоважи се совршени за плажи, партии и други прилики, а вие станувате најатрактивните лице во толпата.Вклучува : 4 тетоважа налепници, реални и напредни привремени тетоважи.Материјал : Gardenia природен пигмент.Карактеристики : 1. Сок од полу-трајна тетоважа, револуционерен производ да се спореди со вистински тетоважи.2. Тоа е изведен од gardenia цвеќиња и е безбеден и јастиви природен пигмент.3. Тоа трае околу 24-48 часа за да смените од светло сива и црна, на вашата кожа.Инструкции : 1. Чиста и сува кожа.2. Отстранување на транспарентен филм.3. Место на привремена тетоважа со лицето надолу на кожата.4. Притиснете на мокра крпа на тетоважа и задржете за 30 секунди или исплакнете со вода за 20 секунди.5. Нежно ја подигне агол да се провери ако тетоважа е целосно префрлен.Ако не, продолжи со притискање со влажна крпа или да продолжите со испирање со вода.6. Откине налепница.Отстранување метод : 1. Исчезнуваат автоматски (може да се одржува за период од 1-2 недели)2. Ако треба да се отстрани тоа итно, можете да додадете сол бар и топла крпа со топла вода за 10 минути, да остават трага, која ќе исчезне целосно по 2-3 дена.

Особините