.

АРКТИКОТ Замрзнувач 34 eSports - Кула CPU Ладилник со BioniX P-серија случај фан, 120 mm PWM фан, за Intel и AMD socket - Сива

АРКТИКОТ Замрзнувач 34 eSports - Кула CPU Ладилник со BioniX P-серија случај фан, 120 mm PWM фан, за Intel и AMD socket

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе. .LGA1700 КОМПАТИБИЛНОСТ ИЗБОРЕН : На LGA1700 монтирање на комплет (достапен одделно) ја прави целата Замрзнувач 34 серија компатибилен со Intel е нов Alder Езеро процесори.ПОДОБРУВАЊЕ на ТОПЛИНА ДИСИПАЦИЈА : Рамномерно се шири директен допир топлина цевки и оптимизирани топлина мијалник дизајн со 54 ладење перки доведе до идеален дисипација на топлина за Замрзнувач 34 e Sports.ЗА HIGH-END ПРОЦЕСОРОТ : површината На контактот на Замрзнувачот 34 e Sports топлина цевки не го покрива целиот heatspreader, но е во право, каде процесор УМРЕ е и опфаќа дури и најголемите верзии (18 јадрото).ЛЕСЕН за ИНСТАЛАЦИЈА и БЕЗБЕДНА ЗАДРЖЕТЕ : Брзо и лесно да се инсталира, на систем на монтирање на Замрзнувачот 34 e Sports е компатибилен со Intel и AMD приклучоци, благодарение на backplate и неговата мала тежина тоа исто така транспорт безбедно.ОПТИМАЛНО RAM меморија КОМПАТИБИЛНОСТ : ви Благодариме на компактни димензии (124 x 157 x 88 mm), не постојат ограничувања при користење на RAM меморија модули, дури и RAM меморија модули со поголема топлина фамилии може да се монтира без било какви прашања или проблеми.КОМПАТИБИЛНОСТ : Замрзнувач 34 e Sports е компатибилен со Intel Сокети : 2066, 2011(-3), 1155, 1151, 1150, 1200, 1700 (Комплетот е достапен) и AMD Грло : НА4* *Ако се соочуваат НА4 собранието проблеми, ве молиме да се запре и да ја посетите нашата FAQ.Intel Socket : 2066, 2011(-3), 1155, 1151, 1150, 1200, 1700 (Комплет е достапна).AMD Грло : НА4* * Ако се соочуваат НА4 собранието проблеми, ве молиме да се запре и да ја посетите нашата FAQ.RAM меморија Царинење : неограничен.Топлина Цевки : 4. Перка Материјал : Алуминиум.Број на Перки : 54. Перка Дебелина : 0.4 mm.Термичка Паста : MX-4 (0.8 g).Фан Големина : 120 mm.Брзината на вентилаторот : 200-2100 ВРТЕЖИ во минута.Фан Имајќи : Течност Динамичен Имајќи.Ниво На Бучава : 0.5 Sone.Актуелни : 0.13 A. Конектор : 4-Pin.

Особините