.

SPKLINE 10 Компјутери High Speed Челик 1/8 Инчи Кобалт Вежба Малку Сет 3.2 mm (1/8) Jobber Должина Пресврт M35 Метал Вежба Малку за не ' Рѓосувачки Челик и Метал Хард Вежба Малку Сет

SPKLINE 10 Компјутери High Speed Челик 1/8 Инчи Кобалт Вежба Малку Сет 3.2 mm (1/8) Jobber Должина Пресврт M35 Метал Вежба

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

10 компјутери 3.2 mm (1/8") кобалт вежба малку сет за прецизно дупка дупчење во разни материјали.Вкупно 65 мм долго со 35 mm работна должина.Многу тешко вежба малку за тешки работи дупчење во не ' рѓосувачки челик, светло-мерач метал, високо-јаглероден челик, алуминиум и алуминиумски челик, од леано железо, абразивни легури на метал, други цврст метал и челик, прекалени. 4 пати живот време од нормален метал вежба малку кога дупчење во PCB одбор, пластика, дрво, накит, лим и нормално челик.M35 Кобалт вежба делови се направени од индустриски одделение High Speed Челик со 5% кобалт легиран дека е топлина и абразија-отпорни. 135-степен сплит-точка совет започнува дупчење веднаш со помалку сила и го елиминира одење или лизгање низ работа површина.Директно месо тело се вклопува со електрична и cordless моќ вежба и ротари вежба.Вежба битови се пакуваат во пластична Кутија која е удобен за носење и чување. 10 Компјутери 3.2 mm (1/8") High Speed Челик Кобалт Вежба Малку Сет Пакет количина : 10 парчиња Дијаметар : 3.2 mm (1/8") Вкупна Должина : 65 mm Работна Должина : 35 мм месо тело : директно месо тело Материјал : индустриски одделение High Speed Челик со 5% кобалт легиран M35 Совет точка : 135-степен сплит-точка совет Пакување : пластична кутија Многу тешко професионални кобалт вежба малку сет за прецизно дупка дупчење во не ' рѓосувачки челик, светло-мерач метал, високо-јаглероден челик, алуминиум и легиран челик, леано железо, абразивни легури на метал, други цврст метал и челик, прекалени. 4 пати живот време од нормален метал вежба малку кога дупчење во PCB одбор, пластика, дрво, накит, лим и нормално челик.Брзо и прецизно дупчење, тешки со долг живот време.Ако дупчење или ладење масло се применува, тоа може да се достигне дури и подобро дупчење резултат и да ја продолжи животот времето кога дупчење во многу тешко материјали.Идеален прецизна вежба малку за професионалци во метални работи работилници, ТОА хардвер инженери, поправка и одржување на персоналот, накит уметници, дрво работи DIYers, цврст метал дел процесори, метални работи занаетчии и други рака работат професионалци.

Особините