.

Не-Контактирајте со Дигитални Ласерски Зафат Инфрацрвен Термометар Температура Пиштол -58℉~ 752℉ (-50℃ ~ 400℃), Дигиталната размена на Инстант Прочитајте Месо Термомет

Не-Контактирајте со Дигитални Ласерски Зафат Инфрацрвен Термометар Температура Пиштол -58℉~ 752℉ (-50℃ ~ 400℃), Дигиталната

DEN 311.52

Износот
Во форма достапна за нарачката

Побрзо : мерење на површината температурата се движи од -58 ° f до 752 ° f / -50 ° c до 400 ° , можете да изберете единица од ℉/ ℃; време на одговор : ≤500ms; изграден во ласерски ви дава прецизност во однос на развивањето на точната простор сакате да се измери(НЕ се ПОГОДНИ ЗА МЕРКА ЧОВЕЧКА ТЕЛЕСНА ТЕМПЕРАТУРА).Повисока точност : во споредба со повеќето други термометри, ласерски caliper е точка-до-точка сооднос од 12 : 1, што значи дека може точно да се измери цели кои се подалеку.Мулти-функција дизајн : инфрацрвена технологија го прави лесно да се измери на површината температурата на разни објекти, особено на температура над врела точка и под замрзнување точка;Употреба на тоа кога сте скара,готвење, одредување на вашиот дом, и други нешта.СВЕТЛОТО LCD ЕКРАН : Авто Shut-Off за да го продолжи животниот век на батеријата и се карактеризира со ниско ниво на батеријата индикатор.Моќта & ГАРАНЦИЈА : Тоа се напојува со 2 x AAA батерија(Вклучени) U. S. FCC, CE, ROHS одобрен. 1 Година Гаранција.Не-контактирајте со Инфрацрвен Термометар: 1. Температурата опсег : -50°C до 400°C(-58°F до 752°F) 2. Точност : ±1.5°C или ±1.5% 3. °C/ °F поставување 4. Резолуција : 0.1°C или 0.1 °F 5. Температурата на работа : 10-40°C, влажност : 10-90 RH 6. Температура на чување : -10-40°C 7. Време на одговор : ≤0.8 втората 8. Растојание на самото Место Сооднос : 12 : 1 9. Emissivity поставка : 0.1-0.99(де°Грешка вредност : 0.95, тестирање различен материјал лесно и точност) 10. Назад осветлување 11. Автоматско моќ °F во 10 секунди 12. Употреба во : Индустрискиот термометар, месо површинска температура, објект е serface температура итн.Пакет содржи : 1 x Температура Пиштол 1 x Прирачник за Корисникот 2 x AAA Батерии.

Особините