.

Chesterman е 6 Парови Движење Мачнина и Вртоглавица Wristband со 3 Пакети на 5 Пара Силиконски Обновливи Уво Приклучоци. Природен Лек за својата Мака. до Средни Зглобовите.

Chesterman е 6 Парови Движење Мачнина и Вртоглавица Wristband со 3 Пакети на 5 Пара Силиконски Обновливи Уво Приклучоци.

DEN 669.60

Износот
Во форма достапна за нарачката

✔ПОЧЕТОК НА ПРИРОДЕН, НЕ СОНЛИВОСТ ЛЕК ЗА ДВИЖЕЊЕ БОЛЕСТ, РЕЛЈЕФ, НАДМОРСКА ВИСОЧИНА БОЛЕСТ ОЛЕСНУВАЊЕ. ✔ОТКРИЕТЕ КОЛКУ Е ЛЕСНО ПРОТИВ ГАДЕЊЕ WRISTBANDS СЕ ДА ГИ КОРИСТИТЕ ЗА ВРТОГЛАВИЦА ОЛЕСНУВАЊЕ, УТРИНСКАТА МАЧНИНА ОЛЕСНУВАЊЕ.НА СИТ ФИТИНГ БЕНДОВИ СЕ ВОДАТ ЗА ДА СЕ ВКЛОПИ ВО ПОГОЛЕМИОТ ДЕЛ НА ЗГЛОБОТ ГОЛЕМИНИ. ✔СЕ ЗДОБИЈАТ СО КОНТРОЛА НАД ВАШАТА МОРСКА БОЛЕСТ.ОВИЕ НАРАКВИЦИ СЕ КРСТАРЕЊЕ НОСАТ ESSENTIALS ЗА ВОЗРАСНИ И ДЕЦА. ✔Уво Приклучоци : Исклучително Удобно : моделирани од мека, rubbery, звук-attenuating материјал со заострените дизајн кој го прави лесно да го вметнете. ✔Уво Приклучоци : Редукција на Шум : заштитите вашиот слух додека во бучни околини или блокира бучава кога треба некои тивко време.Chesterman е за Сите на Контрола Нараквици - Направи Најмногу од Вашиот Патување!!За сите оние движење болест, утринска мачнина, бременост, вртоглавица или хемотерапија гадење ситуации каде вознемирен поставите стомакот е предвидлив, тоа се природни, не сонливост против гадење wristbands сакате блиску на дофат на раката.Имајте пар бендови во автомобил, вашата патна торба и со прва помош essentials дома.Удобни и едноставни за употреба, предлогот болест wristbands се направени од издржлив ткаени полиестер со еластична латекс да ги задржи сит на вашиот зглобовите.Секој бенд има мала акупресурата nub дека го стимулира Nei-Kuan акупресурата точка на зглобовите за да обезбеди ослободување од чувство на гадење & queasiness, и да помогне во контрола на гадење предизвикана од повраќање.Ќе се носат еден бенд на секој зглоб за ефективноста.Бендовите се наменети да имаат сит се вклопуваат така што nub го задржува притисокот на Nei-Kuan точка во зглобовите.Помага за контрола на стомакот и општи гадење предизвикано од утринската мачнина за време на бременоста и хемотерапија индуцирана гадење.Удобни и едноставни за употреба, секој Сите Контрола wristband има мала акупресурата nub дека го стимулира Nei-Kuan точка на зглобовите за да обезбеди ослободување од мака & queasiness предизвикано од движење болест (воздух, автомобил или море) или Вртоглавица.Можете дури и може да се носат нараквици додека пливање или нуркање.На обновливи бендови се мие и трајни производи за долг живот на ефективноста.Увото приклучоци се исклучително удобно : моделирани од мека, rubbery, звук-attenuating материјал со заострените дизајн кој го прави лесно да го вметнете.Обновливи : Лесно се чистат со благ сапун и вода.Намалување на шумот : заштитите вашиот слух додека во бучни околини или блокира бучава кога треба некои тивко време Пливање : се заштити вашите уши додека пливање .Сет Вклучува : 15 пара во 3 бои - секоја боја спакуван во компактен, заштитна патување случај.

Особините