.

MroMax 1.5 Ширина x 16.4 ft Должина Lashing Ремени Полипропилен Cam Тока Lashing Ремени 300Kg Оптоварување Товар Вратоврска Надолу Рака 38mm х 5M за Движење на Товар Портокал Тон 1Pc

MroMax 1.5 Ширина x 16.4 ft Должина Lashing Ремени Полипропилен Cam Тока Lashing Ремени 300Kg Оптоварување Товар Вратоврска

DEN 282.96

Износот
Во форма достапна за нарачката

【ГОЛЕМИНА】- Должина : 5 метри/ 16.4 нозе; Width : 38mm/ 1.5 инчен; Тока Внатрешен Дијаметар : 38mm/ од 1,5 инчи. 【ПРЕДНОСТ】- Висока Јачина, рака безбедно стегната товари да 300kg / 661.39 фунти на работното оптоварување граница. 【МАТЕРИЈАЛ】- На товар вратоврска надолу е езера, на рака додава сила и издржливост. 【АПЛИКАЦИЈА】- Lashing рака е одлично за само-возење патување, отворено, логистика, багаж ремени, исто така, може да се користи како за на рака или тензија бенд, обврзувачки и одредување на товар, кампување, подвижни апарати. 【ПАКЕТ СОДРЖИНА】- 1 Pc x Lashing Рака.Mro Max Lashing Strap Description : 1. Карго вратоврска надолу е езера, на рака додава сила и издржливост.2. На рака светла боја за да се направи вашиот товар лесно да се идентификуваат, добра идеја да го подобрите вашето патување за безбедност, чувајте ги вашите опуштено патување.3. Lashing рака е здрав и издржливи рака за утовар, одредување, и истовар на стока.Инструкции : Чекор 1 : Притиснете палецот ослободување на cam тока.Чекор 2 : се Хранат рака назад преку.Чекор 3 : Кога рака е целосно затегнато, отпуштете го копчето целосно да ја заклучите рака во место.Да се отстрани рака, притиснете палецот копчето и едноставно повлечете го на рака.Спецификација : Материјал : Polypropylene Surface Третман : unfinished Color : Orange Length : 5 метри/ 16.4 feet Width : 38mm/ 1.5 inch Buckle Внатрешен Дијаметар : 38mm/ 1.5 inch Loads : 300kg / 661.39 lbs Package Содржина : 1 Pc × Lashing Strap NOTE : 1. Не прекумерна тежина при користење.2. Ве молиме не overtighten.3. Кога се користи, ве молиме бидете сигурни дека ткаенина е да не се носат или се сече со остри рабови и агли.4. Силата на ремени се намалува со продолжена изложеност на УВ зрачење, па ремени не треба да се користи за премногу долго во области со високо УВ зрачење.

Особините