.

SLSFJLKJ NT301 Плус OBD2 Автомобилската Скенер Алатка 12V Батерија Тестер OBDII EOBD Живеат на Податоци Код Читач Автомобил Дијагностички Алатка за Скенирање

SLSFJLKJ NT301 Плус OBD2 Автомобилската Скенер Алатка 12V Батерија Тестер OBDII EOBD Живеат на Податоци Код Читач Автомобил

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Да се исклучи проверка на Моторот Светлина ( МИЛИ ), го отвора кодови и ресетира монитори.Функција на уникатен патентиран Еден клик I/M Подготвеност копче за брз Државата Емисии на подготвеност.NT301 Плус води евиденција на резултатите од испитот, вклучувајќи живеат сензор податоци и замрзнување податоци за off-возило преглед.Црвено-Жолто-Зелена Led диоди и вградениот звучник обезбеди и визуелни и коишто се слушаат тон за подготвеност за верификација.Обезбедува брз и прецизен тестирање на повеќето видови на 12 V батерии, вклучително и редовни поплавени, AGM рамна плоча, AGM спирала и гел.Тип : Моторот Analyzer Model Име : NT301 Plus Material Тип : plastic Functions 1 : Читање / Бришење DTC ,Проверете да се исклучи Функции 2 : Покажува Живеат Датум, возило informati Functions 3 : 12 v батерија Tester Feature : Автомобил, Мотор Аналитичар Код Читач за да се исклучи проверка на Моторот Светлина ( МИЛИ ), го отвора кодови и ресетира монитори.Функција на уникатен патентиран Еден клик I/M Подготвеност копче за брз Државата Емисии на подготвеност.NT301 Плус води евиденција на резултатите од испитот, вклучувајќи живеат сензор податоци и замрзнување податоци за off-возило преглед.Црвено-Жолто-Зелена Led диоди и вградениот звучник обезбеди и визуелни и коишто се слушаат тон за подготвеност за верификација.Обезбедува брз и прецизен тестирање на повеќето видови на 12 V батерии, вклучително и редовни поплавени, AGM рамна плоча, AGM спирала и гел.Пакување листа : 1 x NT301 Дијагностички-Tool1 x Корисникот Manual1 x USB cable1 x Батеријата Cable Note : Поради различни следи и светлосен ефект, вистинската боја на објектот може да биде малку поинаква од боја покажа на слики.Ви благодариме!Ве молиме овозможи 1-3мм мерење на отстапување се должи на рачно мерење.Тест мини батеријата.Се движи на батеријата тестер помеѓу две точки на батеријата.На лесен-за-читање на екранот ќе ви кажам веднаш, ако не е грешка, или ако можете да го користите неколку минути за да го продолжите траењето на батеријата, батерија тестер може да се користи за тестирање на следниве предмети : .

Особините