.

Eppendorf 3120000062 Еден Канал Истражување Плус Прилагодливи-Волумен Pipetters, Сина Оперативни Копчето за Јачина на Палета: 100 до 1000 µl

Eppendorf 3120000062 Еден Канал Истражување Плус Прилагодливи-Волумен Pipetters, Сина Оперативни Копчето за Јачина на Палета:

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Понекогаш се нарекува pipets, pipettes, или хемиски droppers, а pipette е составен од цевка која собира мери супстанција и механизам да aspirate и издава супстанција.Целосно autoclavable за деконтаминација и стерилизација.Pipettes обично се користат во медицината, биологијата, хемијата, и биотехнологија за течни ракување, земање на примероци, тестирање, и клеточна култура апликации.На Eppendorf Истражување Плус прилагодливи еден канал pipette има прирачник за контрола на јачина на звук, средно калибрација опција, и цифра контра.Она што е во Кутијата?Eppendorf Истражување Плус прилагодливи еден канал pipette Certificate на quality Instructions.Тоа е боја кодирани по волумен за олеснување на изборот.Pipettes може да aspirate и издава течни рачно, по електронски пат или со pipette додатен дека може да се моторизирани.Клипот бара ниски оперативни сила да aspirate и издава течност, намалување на корисникот замор и палецот мускулна активност.Пролет-натоварени совет конус за леснотија на поврзување и фрлањето pipette совети.Тип на pipette користи е утврдена од страна на лабораторија апликации.Еден канал pipettes обично се користат во биотехнологијата истражување, микробиологија, и хемија апликации за да aspirate, превоз и издава еден мал, мери волумен на течност.Pipettes се достапни во различни големини и дизајни, нудат ергономски карактеристики за често се повторува функции, може да се autoclavable за повторна употреба, или за еднократна употреба.Клипот бара ниски оперативни сила да aspirate и издава течност, намалување на корисникот замор и палецот мускулна активност.

Особините