.

Teslord NVM14 Ноќ Визија Monocular Очила Шлем, Инфрацрвена Ноќно гледање HD Домет на Отворено/Надзор/Security/Лов/Пешачење

Teslord NVM14 Ноќ Визија Monocular Очила Шлем, Инфрацрвена Ноќно гледање HD Домет на Отворено/Надзор/Security/Лов/Пешачење

DEN 4799.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

1.[Воена дизајн]Воена оптички ноќ визија , перформанси оптички дизајн ги исполнува упатствата за воени стандарди. 2.[IMulti-Цел единица]Главата или шлем mountable за hands-free користење Рачни monocular (изборен шлем планината). 3.[Животната средина Оценка]IP67 водоотпорна : уредот може да работи дури и под 1m вода за 1 час. 4.[Automatic светлината контрола]Кога квалитетот на амбиентниот светлосни промени, на осветленоста на сликата откриен ќе го задржи истиот да се осигура стабилно гледање ефект и, исто така, да се заштитат корисниците на видот. 5.[Автоматски исклучи кога превртува до] Кога уредот е издигнат на највисоката позиција, уредот автоматски ќе се затвори.

Особините