.

Mrdsre 5W Мини Површина Монтирани Downlight, Батерија-напојува Преносни Трајни Ѕид Светилка Со Switch, Без Жици Практични Кабинет Екранот Кабинет Осветлување Тела Таванот Све

Mrdsre 5W Мини Површина Монтирани Downlight, Батерија-напојува Преносни Трајни Ѕид Светилка Со Switch, Без Жици Практични

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Без жици, 3*AAA батерии (не се вклучени) се потребни за површинска монтажа на батеријата рефлектори.Лесен за инсталација, со свои префрлување, може да се вметнат насекаде, удобен и практичен.Тоа е широко се користат во локалните осветлување, како што гардероба, ковчегот, вино кабинет, влезот кабинет, дом, простор за складирање, итн.Тоа исто така може да се користи како рачен итни светлина.Автомобил итни светлината е мал и флексибилни, за да може да биде поставен насекаде.Изберете високо-квалитетни авијација алуминиум материјали, направени со висока температура на печење боја по многу чекори, анти-корозија и анти- ' рѓа, лесно да се чисти и издржливи.КОЧАН LED чип, извор на светлина висока боја рендерирање индекс, боја рендерирање индекс до 80 Ra,мека, па дури и светлината,Светлината боја конзистентност, похумано, повеќе енергетски ефикасен.Нашите производи имаат квалитет, ве молиме да бидат сигурни да се купи, ако имате било какви прашања, ве молиме контактирајте со нас во времето, ние ќе ви одговори во рок од 24 часа.Добредојдовте на вградна светилка Декоративни Осветлување Продавница и со нетрпение очекувам да вашиот совршен шопинг патување.Спецификација : Име : вградна светилка / ѕидот за миење / место светло / таванот light Material : Aluminum Power : 5 WPower набавка : 3*AAA (не се вклучени)Производ големина : За подетални информации, ве молиме погледнете го големина tablediameter -70 мм, висина на -38 mm Light извор : LEDColor температура : Топло светло (3000 K), неутрална светлина (4000 K), бела светлина (6000 K)Инсталација метод : Површината mounted Certification : CE, Ro HSApplication : Home / Комерцијални Lighting Package листа : 1 * на Вниманието.

Особините

Name:
downlight / wall washer / spot light / ceiling light
Material:
Aluminum
Power:
5W
Power supply:
3*AAA (not included)
Product size:
For detailed information, please refer to the size table
diameter -70 mm, height -38 mm :
Light source:
LED
Color temperature:
Warm light (3000K), neutral light (4000K), white light (6000K)
Installation method:
Surface mounted
Certification:
CE, RoHS
Application:
Home / Commercial Lighting
Package list:
1 * Spotlight :