.

Aopin LMK8UU Линеарна Топката Имајќи Плоштадот Прирабница, ID 8мм, OD 15mm Линеарно Движење Топката Лежишта Sae52100 Јаглероден Челик, 4 Редовите на Челични Топки, Одлична за CNC, 3D

Aopin LMK8UU Линеарна Топката Имајќи Плоштадот Прирабница, ID 8мм, OD 15mm Линеарно Движење Топката Лежишта Sae52100 Јаглероден

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

❤Плоштадот Страната Линеарно Движење Топката Имајќи Модел : LMK8 UU, Внатрешен Дијаметар (ID) : 8mm / 0.31", Надворешниот Дијаметар (OD) : 15mm / 0.59",Вкупната Должина (L) : 24mm/ 0.94". ❤Апликација : Линеарни Лагери Се Неразделен Дел На Линеарно Движење Модули, Единици Или Компоненти, И Се Обично Се Користи Со Цилиндрични Шахти Или Водич Шини.Тоа Е Многу Погоден За 3 D Печатачите, CNC, Линеарна Слајдови, Електронска Опрема, Модули Или Единици Со Линеарно Движење. ❤Добри Перформанси : Линеарна Имајќи Го Усвојува Заменливост И Стандардизирани Дизајн.Во Споредба Со Другите Производи, Нема Потреба Да Се Грижите За Проблеми Предизвикани Од Замена И Носат.Што Има Ниско Ниво На Бучава, Непречено Движење, Ниско Ниво На Триење, Висока Цврстина И Долг Животен Век. ❤Имајќи Материјал : Имајќи Челик Е Издржлив, Пред-Подмачкано И Лесен За Одржување.Двете Страни Се Опремени Со Контакт Заптивки За Да Се Спречи Контаминација Од Запишување.Обезбедува Прецизни Ниска Триење Линеарно Движење. 4 Редовите На Челични Топки Одат Круг И Круг, Формирање на Комплетно Затворена Јамка.Динамичко Оптоварување (C) : 260 N, Static Load Оценка (Ко) : 400 N. ❤Она Што Ќе Добиете? : 2 Парчиња LMK8 UU Плоштадот Страната Линеарно Движење Топката Имајќи.Ако Имате Било Какви Прашања Во Врска Со Вашата Нарачка, Ве Молиме Слободно Да Контактирате Со Нас И Ние Ќе Се Потрудиме Да Ви Помогне.Картичката места се уредно организирани во 4 редови на челични топки, мазна валање, стабилна работа, ниско ниво на триење и ниско ниво на бучава.Линеарни топката лежишта се направени од издржлив висока јаглероден челик, висока јачина / висока цврстина / високо оптоварување / висока цврстина, прекрасен изглед и долг животен век.Постојат гумени печати на двете страни за да се спречи прашина и вода од запишување.Да Се Спречи Контаминација Од Запишување.Значително подобрување на безбедноста и сигурноста на работата, и да се избегне проблеми предизвикани од честото замена на лежишта.Користење на напредни фалсификување технологија, термичка обработка на површината, висока прецизност, ги исполнуваат барањата на линеарно движење во разни груби средини.

Особините