.

NVIDIA Quadro K5000 за MAC 4GB GDDR5 Графичка картичка (PNY Дел #: VCQK5000MAC-PB)

NVIDIA Quadro K5000 за MAC 4GB GDDR5 Графичка картичка (PNY Дел : VCQK5000MAC-PB)

DEN 9599.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

Комуницирате со големи, комплексни сцени во пост-продукција тек на работа.Лесно да се распореди мулти-екран компјутери за максимална workspace флексибилност.Доверба решение уверение за индустрија-водечките професионални апликации.Забрзаат перформансите во Microsoft Windows професионални апликации. 1536 CUDA Јадра. 4 GB GDDR5 графичкиот процесор Меморија. 256-битна Мемориска Интерфејс со 173 GB/s Меморија пропусен Опсег.Две DVI DL и две Display Port 1.2 Излези.Максимална ДП Резолуција 3840 х 2160 на 60 Hz или 4096 x 2160 на 48 Hz.Максимална DVI DL Резолуција 2560 x 1600 во 60 Hz.Максимална VGA Резолуција 2048 x 1536 на 85 Hz.Стерео Конектор Заградата се Вклучени,Целосна поддршка за сите Mac OS X Графика APIs,Apple Камп Поддршка за Windows или Linux.Најмоќните професионални графички на Apple Mac Pro На 4 GB рамка бафер поддржува поголеми сцени и ја подобрува интерактивноста за време на креативниот процес.Со способноста да се вози до четири прикажува истовремено од две DVI и две Display Port конектори, и поддршка за Прикажување Порта 1.2 карактеристики, K5000 за Mac обезбедува поголема длабочина на боја, повисоки refresh стапки и способноста за поддршка на ултра-висока резолуција од 3840 x 2160 на 60 Hz или 4096 x 2160 на 48 Hz.Пакетот вклучува : NVIDIA Quadro K5000 за Mac графика одбор Стерео конектор заградата Две Display Port да мини-Display Port адаптери DVI-I VGA адаптерот Quick Start Водич PNY Предност од 3-годишна Гаранција Пред-и пост-продажни помош на бесплатниот телефонски професионална техничка поддршка Посветен Областа Апликација Инженери Спецификација на Производот CUDA Јадра 1536 графичкиот процесор Меморија 4 GB GDDR5 Меморија Интерфејс 256-битна Мемориска пропусен Опсег 173.0 GB/s Систем Интерфејс PCI Express 2.0 x16 Максимална Потрошувачка на Енергија 122 W Неактивен Моќ 18 W Енергија Ѕвезда Овозможување Да Термички Решение Ултра-тивка активен фан потоне Форма Фактор 4.376" H × 10.50" L, Dual Слот Екранот Конектори DVI-I DL + DVI-D DL + ДП 1.2 + ДП 1.2 Display Port 1.2 Да се Прикаже Порта со Аудио Да VGA Поддршка Преку вклучен адаптер Број на Прикажува Поддржани 4 Максимална ДП 1.2 Резолуција 3840 x 2160 на 60 Hz или 4096 x 2160 на 48 Hz Максимална DVI-I DL Резолуција 2560 × 1600 во 60 Hz Максимална VGA Резолуција 2048 × 1536 на 85 Hz HDCP Поддршката Да Професионални 3 D Поддршка Да, по вклучени стерео конектор заградата Mac OS X Графика Open GL API 3.2 Windows Графика APIs Shader Модел 5.0, Open GL 4.3, Direct X 11.

Особините