.

Aexit 10мм Кол Засилувач Инсталација 1M 2:1 Полиолефин Топлина се Смалуваат Цевки Ракав Топлина се Намали Цевки 5pcs Црвена

Aexit 10мм Кол Засилувач Инсталација 1M 2:1 Полиолефин Топлина се Смалуваат Цевки Ракав Топлина се Намали Цевки 5pcs Црвена

DEN 2054.40

Износот
Во форма достапна за нарачката

Земја на Производство : КИНА; Материјал : Полиолефин; Нето Тежина : 65g.Пакет Содржина : 5 x Топлина се Смалуваат Цевки; Главна Боја : Црвена; Рамен Ширина : 17mm/ 0.7"(Пред Намалување на).Дебелина : 0.3 mm (Пред Намалување); Температура Опсег : 125 C; Круг Внатрешен Дијаметар (Пред Намалување на) : 10мм/ 0.4".Круг Внатрешен Дијаметар (По Стеснувањето) : 5mm/ 0.2"; се Смалуваат Сооднос : 2 : 1; Запаливост : V-W-1. Номинална Напон : 600 V; Секој Должина : 1 M/ 3.3 Ft. 1. Погоден за разни електрична изолација и поврзувачи на кабли и конектори и широко се применува за поврзување или на крајот-ракување, електрична жица, изолација и искористување на електрична жица, корозија-доказ за метални прачки или цевки, и антена заштита.2. Многу тенок ѕид цевки добра заштита за температура чувствителни компоненти.3. Ниска се намали temp ја подобрува ефикасноста на производството.4. Брз, сигурен, безбеден начин да се заврши жици harnesses.

Особините