.

VKO Сребро Мек Метал Shutter Копче за Пуштање на Компатибилен со Fujifilm X-T4 X-T30 X-Т3 X100F X-T20 X-PRO2 X30 X100S X-E2S X-T10 X-T2 M6 M7 М8 М9 M10 М9-Стр Камера 11mm Конкавна 10мм Конвексни Површина(2 Парчи

VKO Сребро Мек Метал Shutter Копче за Пуштање на Компатибилен со Fujifilm X-T4 X-T30 X-Т3 X100F X-T20 X-PRO2 X30 X100S

DEN 215.28

Износот
Во форма достапна за нарачката

КОМПАТИБИЛЕН : Компатибилен со Fujifilm X-T4,X-Т3,X-PRO2,X-T2,X-E2 S,X10,X20,X30,X100 T,X100,X100 S,X-E1,X-Е2,XPRO-1,SXT-2,X-T10 итн.УДОБНО : Конкавни и Конвексни површината shutter копчето за ослободување ви даде поинакво искуство кога снимање фотографии.SPECIAL : Пакет дојде со 2pcs на гумени прстен за секоја копче,компатибилен со Fujifilm X серија камери за да се обезбеди тесна поврзаност.МАТЕРИЈАЛ : 100% направени на квалитетот месинг, а не евтини алуминиум.ТЕХНОЛОГИЈА : Тоа е полиран и емајл обоен,секоја боја е навистина убаво.И конкавни површината и конвексни површината меки копчиња за ослободување се изработени од месинг и да се обезбеди удобен прст се допре на врвот на вашата камера.Само завртка меко копче за пуштање во shutter копчиња за ослободување на тема за вашата камера и ќе уживате во мека и стабилна shutter ослободување на работата.Во прилог, тоа го одликува вашиот камера, која ќе го направи вашиот камерата да изгледаат стилски и елегантен.Откако е поставена на вашиот камера, секој пат кога ќе направите некоја фотографија, можете да ја почувствувате неговата мазна, мека површина.Дополнително, 4 силикони прстени се вклучени во пакетот, кои главно се компатибилни со Fujifilm X серија камери за да се обезбеди тесна прилог, додека тие не се компатибилни со Sony RX1 .Тоа е зошто сте се избере VKO.Направи изгледа домот;.Направи удобно кога фотографирате.VKO сребрена боја меки копчиња за ослободување на комплет вклучува 2 парчиња во пакување, Еден е конвексен површината со дијаметар од 10мм, другиот е конкавна површината со дијаметар од 11mm.И конкавни површината и конвексни површината меки копчиња за ослободување се изработени од месинг и да се обезбеди удобен прст се допре на врвот на вашата камера.Само завртка меко копче за пуштање во shutter копчиња за ослободување на тема за вашата камера и ќе уживате во мека и стабилна shutter ослободување на работата.Во прилог, тоа го одликува вашиот камера, која ќе го направи вашиот камерата да изгледаат стилски и елегантен.Откако е поставена на вашиот камера, секој пат кога ќе направите некоја фотографија, можете да ја почувствувате неговата мазна, мека површина.Дополнително, 4 силикони прстени се вклучени во пакетот, кои главно се компатибилни со Fujifilm X серија камери за да се обезбеди тесна прилог, додека тие не се компатибилни со Sony RX1 & RX10 серија камери.Други бренд камери не треба силикони O-ring, ако се плашам дека тоа може да дојде лабава, ве молиме да користите мал дел Тефлон Тема Печат Лента на копчето завртка, тоа ќе остане цврсто на камерата.(не е вклучена во пакетот).

Особините