.

uxcell Писмо Метал Печат во Собата, 5/16 8мм, Писмо, А до Ш и Симбол &, Марки Удар Притиснете Алатка за Imprinting на Метален Накит Кожа Дрво

uxcell Писмо Метал Печат во Собата, 5/16 8мм, Писмо, А до Ш и Симбол &, Марки Удар Притиснете Алатка за Imprinting на Метален

DEN 815.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

【Спецификации】27 писма (од A - Z) плус "Удари длабочина : 8mm/0.31". 【Материјал】 : 45# Челик, sandblast заврши.Потешко и повеќе погоден за носене од јаглероден челик. 【СОВРШЕН ДИЗАЈН】 – Дизајниран да трае над 10.000 напаѓачите; Појачани јаглероден челик сила, неверојатно издржливи и долготрајни!. 【ШИРОКА ПРИМЕНА】– Тоа може да се користи за да се печат меки метали, вклучително и алуминиум, калај, бакар, месинг, никел сребро, и дрво; нерѓосувачки челик не е погодна. 【Пакет】 : 1 x 26 Писмо удари (од А до Z) и 1 "од не' рѓосувачки челик не е погодна.Карактеристики : Материјал : 45# Steel Weight : 1195g Color : црна,жолта(случај пакување)печатени симбол големина : 8mm/0.31"комплет вклучува : 26 Писмо удари (од А до Z). 1 "&" Симбол Удар Целосно Големина : 63mm x 10мм x 10мм/2.48" x 0.39" x 0.39"(Dxšxv) Пакет Содржина : 1 x 26 Писмо удари (од А до Z) и 1 "&" Симбол Удар.

Особините