.

K&N Мотор Филтер за Воздух: Високи Перформанси, Премиум, Перат, Индустриски Замена на Филтер, Тешки: 38-2008S

K&N Мотор Филтер за Воздух: Високи Перформанси, Премиум, Перат, Индустриски Замена на Филтер, Тешки: 38-2008S

DEN 909.60

Износот
Во форма достапна за нарачката

КОНСТРУИРАН МОЌ : State-of-the-art филтрација медиумите овозможува до 50% повеќе струење од расположливиот хартија, филтри за да се зголеми моќта и забрзување.Затнат или валкани филтри за воздух може да го намали вашето возило е забрзување до 10%.ЛЕСЕН за ИНСТАЛАЦИЈА : Пред подмачкана и се подготвени да се откажат во вашата фабрика за воздух кутија.Еден од најлесните и повеќето ефективни надградби за вашиот возило, за брзи перформанси добивки.ШТЕДИ ПАРИ : K&N висок проток замена филтри за воздух ќе те спаси $250 повеќе од 10 години, преку избегнување расположливиот филтри.ЕКО-ПРИЈАТЕЛСКИ : Користење на перат, обновливи производ помага во намалување на замена отпад.К&N филтер ќе трае подолго од 10 филтри за еднократна употреба.СВЕТСКА КЛАСА на ЗАШТИТА : Туркање на границите на моторот заштита од страна на заштита на вашиот мотор од штетни загадувачи.НИСКА ОДРЖУВАЊЕ ДИЗАЈН : 50,000 милји пред првиот чистење под нормални автопат условите на возење.ВИСОК КВАЛИТЕТ : Направена во Америка.ТРКА ТЕСТИРАНИ : Службен Филтер за Воздух на НАСКАР.Доверливи на тркачката патека—направени за вашето возило.K&N Високи перформанси-Проток на Филтри за Воздух се конструирани да се подобрат перформансите на моторот со зголемување на струење до 50%.За разлика од расположливиот хартија, филтри кои мора да бидат често се заменува, K&N Филтри за Воздух се перат, еднократно, и конструиран да трае за животот на вашето возило или на отворено моќ мал мотор.Конструиран за да лесно се вклопуваат во вашата фабрика за воздух кутија, инсталација може да се заврши во прашање на минути!K&N развива и тестови за секој производ на светот најтешките тркачки патеки, па ние може да се донесе на највисоко ниво на перформанси до вашиот секојдневно возење.Се приклучат на милиони клиенти кои имаат заштедени пари и подобрени перформанси на возилото со надградба да се K&N филтрација.

Особините