.

LZSL Батерија 16650 Батеријата 3 7v 1600mAh, за Аудио Плеер Пеење Машина Мал Вентилатор, Светло Факел,5pcs

LZSL Батерија 16650 Батеријата 3 7v 1600mAh, за Аудио Плеер Пеење Машина Мал Вентилатор, Светло Факел,5pcs

DEN 938.64

Износот
Во форма достапна за нарачката

❀ Капацитет : 1600 m Ah. ❀ Батеријата напон : 3.6 V-4.2 (V). ❀ Карактеристики : добар квалитет, издржлива батерија. ❀ Батеријата карактеристики : напон, внатрешна отпорност, капацитет, итн.Тие се избалансирани. ❀ Е применливо : Електрични Факели, Скутери, LED Светла, Мали Светилки, Осветлување Производи, Мебел за Напојување, Компјутери, Мобилни Уреди, Автомобили, Велосипеди, Комуникации, Акумулација на Енергија, Соларна.До 1000 циклуси на полнење, многу погодна за долгорочна дневна употреба.Безбедност и почитување на животната средина.Висока енергетска густина и сите батеријата-погонски уреди имаат подолг живот.Обезбеди одлична континуирано напојување решенија за опрема.

Особините