.

Префрлување Напојување Светлина Трансформатор AC 110V 220V да DC 5V 12V 24V 36V 48V Напојување Извор Адаптер за Led Лента видео надзор (Излезен Напон : 5V, Моќност : 300W)

Префрлување Напојување Светлина Трансформатор AC 110V 220V да DC 5V 12V 24V 36V 48V Напојување Извор Адаптер за Led Лента

DEN 1546.56

Износот
Во форма достапна за нарачката

Вграден-во overvoltage, прекуструјна и краток спој заштита.На PWM дизајн обезбедува стабилност и висока ефикасност на напојување.Анти-мешање, пренесува ВЛЕЗ тест, бранови е помалку од 35 MV~450m V.Константен напон излез обезбедува стабилно напојување за LED светилки и постигнува долг живот.Типични апликации : LED напојување, видео надзор индустрија, алатни машини, опрема, индустриска контрола.Моќ параметри : Школка Материјал : Метал case Safety Усогласеност со : FCC / CE /ROHSHigh цена-ефикасен, со сигурност индустрија standards Built-во текот на напон, над сегашната, и краток спој protection Ambient Влажност : 0~90% Не-Condensation Input напон : 100-240 VAC (AC110/220 V±10%) (180-250 VAC)Излезниот напон : 5 V 9 V 12 V 15 V 18 V 24 V 36 V 48 VWorking фрекфенција : 50/60 Hz Power Карактеристики : Вграден-во текот на напон, над сегашната, и краток спој protection PWM дизајн, бидете сигурни дека стабилност и висока ефикасност на напојување.Анти-притискање, пренесува ВЛЕЗ тест, бран помалку од 35 MV~450m VConstant напон излез, да претпоставиме стабилно напојување за LED осветлување за да стигнат до долго lifetime Typical Applications LED моќ supply CCTV industry Machine алатки, опрема, индустриска control Other индустриски applications Note : За напојување е предмет на вистинската тежина.

Особините