.

Нерѓосувачки Челик Златна Боја Хривнија за Жени Магнет Здравје Хривнија Синџир Накит за Подарок

Нерѓосувачки Челик Златна Боја Хривнија за Жени Магнет Здравје Хривнија Синџир Накит за Подарок

DEN 479.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

1.Магнетни хривнија дека ќе се грижи за вашето здравје. 2.Електрични апарати за домаќинство околу нас секој ден имаат негативно влијание врз нашите тела. 3.Електромагнетни бранови што се емитуваат од страна на многу инструменти се наруши рамнотежата во човечкиот биолошки поле. 4.Магнетни нараквици дизајниран за да се заштити човековото тело од штетните влијанија на електромагнетните бранови. 5.Магнети накит подобрување на нашето севкупно здравје, подобрување на циркулацијата на крвта, се зајакне имунитетот и да се спречи развојот на разни болести.Материјал : не ' Рѓосувачки челик(.Nickelfreies champion) Состојба : 100% сосема нов / рачно полирање Боја : Злато Димензии Ширина 8мм долго 19.5 cm Тежина 27.5 g 1. Она што е Магнетна Терапија?Магнетна терапија се базира на теоријата дека кога се доставуваат директно до телото магнетни полиња може да го стимулира зараснување од низа здравствени проблеми, Иако со своите здравствени тврдења вклучуваат лечењето на мултиплекс склерозата, фибромијалгија, артритис, несоница, воспаление, и дури и рак и срцеви заболувања, има малку научни докази за магнетна терапија ефикасност. 2. Како функционира нашиот Магнетни нараквици Работа?Магнетното теорија се врти во артериите околу рачниот зглоб, која магнети за подобрување на циркулацијата му дава на телото повеќе на хранливи материи тоа потреби во крвта, подобрување на здравјето природно Магнетно функција : Ефекти на нервен систем Ефекти на крвните садови систем На влијанија на магнетното поле на имунитетот функција На влијанија на магнетното поле на ензимот активност 3. Било несакани ефекти?Магнетна терапија е многу безбедно.Светската Здравствена Организација (СЗО) ги потврди дека статички магнетни полиња не претставуваат здравствени ризици на сите.Без компликации некогаш биле пријавени со неговата правилна употреба.

Особините