.

2 Парчиња Бивол Plaid Матрицата 12x12 - Обновливи Голем 18 Мили Mylar Образец DIY Колибата на Моделот на Образецот за Сликарство Дрво и Ѕидот Уметност

2 Парчиња Бивол Plaid Матрицата 12x12 - Обновливи Голем 18 Мили Mylar Образец DIY Колибата на Моделот на Образецот за Сликарство

DEN 287.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

Пакет содржина : 2pcs на 12 ИНЧЕН Plaid Матрицата.Големина : 12" H x 12" L .Граничната големина : прибл. 0.8".Ласерски сече од 18 мили mylar.Материјал : полиестер филмот е најчест материјал за шаблони.Тоа е многу популарна поради својата издржливост и флексибилност.Mylar ќе прават DIY полесно од било кога.Употреба : може да се користи за било која боја на дрво, ткаенини, стакло, плочи, ѕидови и повеќето други површини.Висок квалитет : ова tartan печатење е издржлив, флексибилни и флексибилни за складирање.Издржливи и повторливи за повеќе проекти.Гарантирано задоволство : ние сме посветени на обезбедување на квалитет на производите.Ако не сте целосно задоволни со вашата нарачка, ве молиме пратете ни порака и ние ќе рефундирање на вашите цел.Функција:Mylar ќе прават DIY полесно од било кога.Полиестер филмот е најчест материјал за шаблони.Тоа е многу популарна поради својата издржливост и флексибилност.Овие 18 мили mylar шаблони се особено добри за создавање дизајни со спреј во боја.Бидете сигурни да се држиме до десната страна и притиснете за поддршка.Овој шаблон може да се користи на било која површина и е совршена за повеќето проекти.Спецификации : Количина : 2 парчиња Материјал : plastic Color : како фотографии е прикажано Големина : како слики прикажани Пакет вклучува : 2 x plaid матрицата answer : ___________________________ Note : По завршувањето на проектот, бидете сигурни да се избрише било останатите пристап материјал на шаблон и чувајте го на друга локација за употреба во иднина.Тоа е толку едноставно.

Особините