.

Образовни Предност Деца Систематски Phonics Алкохол Монистра CVCC Поставите Фаза 4 во различно обоени - Писменост Учење Играчка - 100 Монистра & 25 Картички - 4+ Години

Образовни Предност Деца Систематски Phonics Алкохол Монистра CVCC Поставите Фаза 4 во различно обоени - Писменост Учење

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

На ПИСМЕНОСТ од СУШТИНСКО значење - Децата ќе сакаат да формираат CVCC и CCVC зборови со овој сет.РАЗВИВАЊЕ на АНАЛИТИЧКИ ВЕШТИНИ - да ги Собереш на картичката и се идентификуваат недостасува зборот.Форма на зборот со користење на низа и монистра, а потоа се постават зборот на врвот на картичката.САМОСТОЈНО УЧЕЊЕ - Оваа група доаѓа со авто-проверка на картички, покажува одговор на задната страна.РАЗВИВАЊЕ на БОЈА ПРИЗНАВАЊЕ - Сите зборови се преземени од банката на предложени зборови во фаза 4 од Букви и Звуци.БЕЗБЕДЕН И ДОВЕРЛИВ - согласува да сите американски и Канадски Играчка стандарди за безбедност.Децата ќе уживаат во формирање CVCC и CCVC зборови со овој сет.Картички иницијално поставена со жолта свртена нагоре за да се прикаже слика на CVCC или CCVC збор.Децата ги собереш картичка и да ги идентификува недостасува зборот.Децата тогаш форма на зборот со користење на чипка и монистра, и да се постават на зборот на врвот на картичката.Сите зборови се преземени од предложените зборови во фаза 4 од Букви и Звуци.Некои од зборовите на картички вклучуваат фаза три graphemes.Сите карти се авто-проверка со одговорите на задната на картичката.На монистра се портокалова и темно виолетова да одговара фази 2 и 3. Монистра може да се користи самостојно да се создаде псевдо зборови за да ја проверите phonic признавање.Содржи 100 монистра, 25 двострано картички (12 x 10cm) и 25 x 17cm laces.Возраст : 4+.

Особините