.

uxcell Притисни за да се Поврзете Цевка Фитинг Адаптер 8мм Цевка OD x G1/2 Женски Права Пневматски Connecter Поврзете Цевка Фитинг 4pcs

uxcell Притисни за да се Поврзете Цевка Фитинг Адаптер 8мм Цевка OD x G1/2 Женски Права Пневматски Connecter Поврзете Цевка

DEN 275.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

【УНИВЕРЗАЛЕН ДИЗАЈН】- Име на Производ : притисни за да се поврзете фитинзи; Цевка и Конец Големина : 8mm Цевка OD x G1/2" Женски Навој.Оперативен Притисок : 0-1 MPa ; температурата на работа:0 - 60 Степен целзиусови степени;. 【ДОБАР ДИЗАЈН】- Притисни-за-поврзете цевка за поврзување на еден крај и женски G теми на другиот крај.Добра порака ззп можат да го издржат поголем и посилен притисок без вкусовите. 【ПРЕДНОСТ】- Имаат отпорност на триење, мала тежина, и отпорност на кршење и пукање,Compressive и отпорен на корозија, добро запечатување перформанси и долг животен век. 【АПЛИКАЦИЈА】-Наменета за користење за да се поврзете со полиетилен, најлон и СТП цевки.Брза и едноставна инсталација. 1.Бидете сигурни дека сечење површина на цевката е вертикална.Ве молиме вметнете ја цевката во дното пред употреба. 2.Кога вметнување на цевки заеднички, тоа мора да биде вметната во крајот, во спротивно може да биде течење. 3.По приклучување во, обидете се да се повлече цевка, ако вие не може да се повлече надвор, тоа значи дека бил поврзан. 4.Кога расклатување на цевка, прво потврдете дека нема притисок во цевката и потоа рамномерно притиснете на крајот капа за дното.

Особините