.

UZBL 11-11.6 инчен Секогаш на Торбичка за Работа Во Случај За Chromebook и лап-топ компјутери, Наменета За Ученици, Училници, и Бизнис (Сива Ткаенина ID Слот)

UZBL 11-11.6 инчен Секогаш на Торбичка за Работа Во Случај За Chromebook и лап-топ компјутери, Наменета За Ученици, Училници,

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

(Прецизно Одговара) со цел да се совршено да се вклопи само 11,6-инчен Chromebook или лаптоп уреди со должина не поголема од 11.8 инчи.Мерка вашиот лап-топ компјутери должина.Ако тоа не го надминува 11.8-инчи за совршен fitment. (Големи Додаток Торбичка + Рамо, Рака) ги Собере сите на вашите потреби удобно и безбедно во случаи додаток торбичка!На торбичка е изграден во случаи единствена ЕВА структура не само што му дава естетски префинета изглед, но ригидност што ги држи на додатоци притисокот на вашиот лап-топ компјутери кревка екран.Патување е лесно со ЕВА случај!Станува збор стандард со носење на рака и удобно носејќи рачки. (Ултра-Тенок Солиден Дизајн) На ЕВА структурата на случајот, ги штити од шок поврзан со случајно паѓа надвор клупи или капки за време на вашиот менуваат на училницата или работа.Самоуверено store на вашиот уред во ранец или багаж, на ЕВА дизајн ќе го апсорбира притисок од објектите околу тоа.На dura-ткаенина материјалот е отпорен на гребење и лесен за чистење!. ("Always-On" Екран Костец) држете го вашиот уред во случај на сите времиња, дури и за време паѓа и паѓа!На работа-во костец се составени од мека гума материјал кои седат безбедно на рабовите на вашиот лап-топ компјутери екран и се не-нападни за да вашиот преглед. (Изборен ID Прозорецот) се Задржи вашите средства изнесуваше!Идеален за училишта, паралелки, и бизниси. (Достапно само за Сива, Розова, Црна Ткаенина модели).Нашите Солиден случај навистина не остане "Секогаш." Аголот јазичиња користите нашата единствена bungee flex систем кој има лаптоп во било која позиција тесни!.Хард надворешниот ЕВА школка го штити уредот од влијанија и гребнатини.Внатрешноста на случај карактеристики мека соочи кои се обезбедува внатрешен перница за уредот во случај на случајно капки.Премиум гума шлиц се справува обезбеди comfortability за долги патувања, и ЕВА и Секогаш-на 11-11.6 Случај станува стандард со рамо, рака и вграден во торбичка!.

Особините