.

JINPART Телефон Acccessories Компатибилен за Галакси S8+ / G955 0.3 mm 9H Површинска Цврстина 3D Криви Површината Свила екран Не-full Screen Работ Лепак Калено Стакло Екран Заштитник Види

JINPART Телефон Acccessories Компатибилен за Галакси S8+ / G955 0.3 mm 9H Површинска Цврстина 3D Криви Површината Свила

DEN 1089.60

Износот
Во форма достапна за нарачката

Мобилните телефони се толку скапи, па се разбира дека треба да се заштити.Единственото нешто што треба да се направи е да се исчисти екранот темелно ако можете да го залепите филм.Многу поволна цена,добри перформанси и висок квалитет, може да се работи за долго време.На екранот заштитник може да се вклопи во вашиот телефон и и направи голема разлика на заштитата на вашиот телефон од гребење, отпечаток, вода, масло, прашина, шок, се лизга и така натаму.За Галакси S8+ / G955 0.3 mm 9 H Површинска Цврстина 3 D Криви Површината Свила екран Не-full Screen Работ Лепак Калено Стакло Екран Заштитник.Добри перформанси и висок квалитет, може да се работи за долго време.За product1. Премиум калено стакло филм е направен од посебно обработени стакло кој е многу ефикасен за заштита на екранот од оштетување 2. Oleo фобичен Слој - Го oleo фобичен слој може да се спречи отпечатоци од прсти или други дамки, и да се направи филмот лесно да се чисти 3. 9 H Површинска Цврстина - На 9 H цврстина да може ефективно да го заштитите екранот од гребнатини и екстерните шокови на 4. Анти-да се загрози Филм - Ако скршен, со калено стакло паузи во мали парчиња кои не се остри, по повод одбележувањето тоа повеќе побезбедни за корисници 5. Исклучителна workmanship6. Совршен лепливоста 7. Производот е еко-friendly Caution1. Бидејќи ова е чаша на производот, ве молиме имајте на ум дека рабовите на стакло се најзагрозените подрачја. 2. Кога за отстранување на повторна употреба, лепило својства може да се носат надвор до степен кога на екранот заштитник нема да се придржуваат кон уредот.Тоа не е препорачливо да се rouse стакло заштитник откако е применет. 3. Користење прекумерна сила кои инсталирање или отстранување екран заштитник може да го оштети производот.Инсталација Instructions1. Чистење на вашиот телефон со микро влакна текстил 2. Отстранете ја заштитната фолија на стакло 3. Стави стаклото на екранот 4. Ако постојат и други додатоци, ве молиме финалето инсталација.

Особините