.

Кулинарски Резба Алатка, 80PCS/Set Зеленчук Овошје Храна Пилинг Резба Алатки за Полнење за Овошје/зеленчук Кои Правење

Кулинарски Резба Алатка, 80PCS/Set Зеленчук Овошје Храна Пилинг Резба Алатки за Полнење за Овошје/зеленчук Кои Правење

DEN 1684.56

Износот
Во форма достапна за нарачката

Заврши гравирање алатки : Нашата гравирање алатка комплет вклучува 80 различни гравирање алатки, само како "резба алатка семејство".Можете да ги користите за да го издлаби убави форми на различни видови на храна, овошје, зеленчук и колачи.Високо-квалитетни материјали кои се лесни за чистење : раководителот на резба нож е направен од хром челик, и дршката е направен од дрво или пластика, и тоа се чувствува удобно.Исчистете го со сунѓер, а потоа избришете ја исуши за следната употреба.Ве молиме да се биде внимателен при миење на нив.Удобен за носење : сите резба алатки се спакувани во кутија, без разлика каде и да одите, можете да ги носите во било кое време, на рака во торба може да се поправи на резба нож, уредни и стабилен, лесен за чување и носат.Широк спектар на апликации : Резба и пилинг алатки се многу погодни за готвачи во луксузни ресторани и high-end хотели.Тие може да се оцртува многу различни убави форми на овошје и зеленчук.Одличен подарок за професионални готвачи : Ако вашите пријатели се угостители или engravers, нашите гравирање комплет ќе биде одличен подарок за нив.Опис : Нашите резба алатка за полнење е вклучуваат 80 парчиња резба различни алатки, тоа е само како "Резба Алатка Семејство".Тоа е навистина совршен за готвачи во ritzy ресторан, пронаоѓа хотел, тие би можеле да се оцртува многу различни убави форми на овошје и зеленчук.Тоа е погодно да се носат и лесно да се чисти.Дршката на резба knifes се направени од дрвени или пластични, тие имаат удобно рака-чувство.Ако вашиот пријател е снабдувач или резба хобисти, нашите резба алатка за полнење ќе се убав подарок за нив.Спецификации : Состојба : 100% Сосема Нов и Висок Квалитет на Материјал : Хром челик Боја : Прикажува како слика Случај Големина : Прибл. 40 x 30 / 15.7 x 11,8 инчен Количина : 80 PCS Пакетот Вклучува : 80 x Резба Алатки ве Молиме Имајте во предвид : 1. Ве молиме овозможи 1-2mm грешка поради прирачник за мерење.Ви благодариме за вашето разбирање. 2. Набљудувачите не се калибрира истата точка боја се прикажани во фотографии може да се покажуваат малку различен од вистинскиот објект.Ве молиме да земете во реалниот како стандард.

Особините